Predčasné finále ovládol španielsky kráľ, Andersonova rozprávka bude mať poslednú kapitolu

Rafael Nadal
Rafael Nadal

NEW YORK - Vo finále mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji US Open sa stretnú španielsky tenista Rafael Nadal a Juhoafričan Kevin Anderson. Nadal v semifinále zdolal Argentínčana Juana Martina del Potra, v druhom sete nadelil newyorskému šampiónovi z roku 2009 "kanára" a zvíťazil 4:6, 6:0, 6:3 a 6:2.

Najvyššie nasadený hráč narazí v boji o titul na dvadsaťosmičku "pavúka" Andersona, ktorý si poradil s turnajovou dvanástkou Španielom Pablom Carrenom-Bustom takisto v štyroch setoch 4:6, 7:5, 6:3 a 6:4.

Del Potro semifinálový duel lepšie začal, najmä vďaka výbornému servisu a trpezlivej hre vybojoval prvý set, lenže potom už na modrom betóne vládol súčasný "kráľ" svetového tenisu. Nadal v ďalších troch setoch súpera jasne prevýšil, profitoval hlavne z presného forhendu, keď svoje údery umiestňoval presne k čiaram.

"V úvodnom sete som nehral najlepšie, príliš som sa spoliehal na bekhend," priznal Nadal. Napokon však vybojoval postup do svojho 23. grandslamového finále. Pätnásť z nich pretavil v zisk titulu, z toho dvakrát na US Open. "Znamená to pre mňa veľmi veľa," cenil si čerstvú výhru.

Muži - dvojhra - semifinále:
Rafael Nadal (1-Šp.) - Juan Martin del Potro (24-Arg.) 4:6, 6:0, 6:3, 6:2
Kevin Anderson (28-JAR) - Pablo Carreno-Busta (12-Šp.) 4:6, 7:5, 6:3, 6:4


Tagy: Rafael Nadal Juan Martín del Potro Kevin Anderson Pablo Careño Busta

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA