Legendárni futbalisti Košíc sa znova spojili: Oslava historického titulu po dvadsiatich rokoch!

KOŠICE - Už je to neuveriteľných 20 rokov odkedy 1. FC Košice fantasticky ovládli domácu súťaž a získali historicky prvý titul. Pri tejto príležitosti sa rozhodli niekdajšie hviezdy slovenského futbalu zorganizovať Futbalový večer majstrov a pripomenúť si tak toto nádherné futbalové obdobie na východe Slovenska.

Už vo štvrtok 14. septembra 2017 sa uskutoční na Čermeli v Košiciach Futbalový večer majstrov, kde sa predstavia legendy slovenského futbalu, ktoré sa historicky zapísali do dejín ako prví slovenskí účastníci v skupinovej fáze Ligy majstrov. Fanúšikov čaká bohatý program, ktorý odštartuje predzápasom, v ktorom si zmerajú sily ženské družstvo TJ Lokomotíva Košice s mládežníckou kategóriou FC Lokomotíva Košice U13.


Okrem hlavného stretnutia čaká prítomných aj autogramiáda hráčov, fotostena s majstrovským pohárom a to nie je všetko. V rámci projektu "Spájame futbal v Košiciach" príde k odovzdaniu tréningových dresov 13 mládežníckym klubom.

Futbalový večer majstrov - program:

15:30 - Predzápas: TJ Lokomotíva Košice/ženy - FC Lokomotíva U13
16:30 - 1. FC Košice (majstri SR 1996/97) - TJ Lokomotíva Košice (Internacionáli)
 

1. FC Košice a historický titul

Presne dvadsať rokov uplynulo 11. júna 2017 od historického momentu, kedy futbalisti z Čermeľa získali prvý majstrovský titul pre futbalové Košice v ére samostatnosti Slovenska. Bol to vôbec prvý ligový primát, ktorý smeroval na východ Slovenska. Čo je na tom ešte zaujímavejšie, rozhodlo sa o ňom až v poslednom kole. Korunáciu Košíc totiž nikto nečakal. V poslednom zápase si v mestskom derby poradili s Lokomotívou Košice 2:1, ale museli v napätí čakať na výsledok z Rimavskej Soboty, kde hrala favorizovaná Trnava. Široká verejnosť hovorila už o jasnom majstrovi z Trnavy, tá však šokujúco prehrala 1:2. Na Čermeli ihneď vypukli obrovské oslavy historického titulu.

1. FC Košice a Liga majstrov

Postup medzi európsku elitu bol čerešničkou na torte po historickom titule. Zverenci pod vedením terajšieho kouča slovenskej reprezentácie Jána Kozáka však nemali ľahkú úlohu na ceste za vytúženou skupinovou fázou najprestížnejšej súťaže na svete. V 1. predkole narazili na 17-násobného islandského majstra Akraness, no košickí futbalisti s prehľadom postúpili ďalej, keď v dvojzápase zaznamenali skóre 4:0. V 2. predkole ich čakal omnoho náročnejší súper - Spartak Moskva. Hráčov z východu Európy však zaskočili domácou výhrou 2:1 a v Moskve sa im podaril udržať bezgólový výsledok, a tak sa im splnil sen o účasti v skupinovej fáze Ligy majstrov.

Žreb nebol k futbalistom Košíc milosrdný, veď v B-skupine narazili na gigantov ako Manchester United, Juventus Turín a Feyenoord Rotterdam. Zverencom Jána Kozáka sa v zápasoch podarilo skórovať iba dvakrát a loptu zo siete vyťahovali až 13-krát. V dueloch síce nezískal ani jeden bod, no treba uznať fakt, že zviditeľnili futbal na Slovensku. Veď na východ Slovenska prišli slávne mená ako Paul Scholes, David Beckham, Alessandro Del Piero, Zinedine Zidane a mnohí ďalší.


Tagy: 1. FC Košice

Zdroj:
športky

DISKUSIA