VIDEO Tvrdá rana pre Barcelonu: Najdrahšia klubová posila histórie si už tento rok asi nezahrá!

Zranený Ousmane Dembélé si tak skoro nezahrá
Zranený Ousmane Dembélé si tak skoro nezahrá

BARCELONA - Španielsky klub FC Barcelona informoval, že najdrahšia angažovaná akvizícia v klubovej histórii Ousmane Dembélé si roztrhol šľachy na ľavom stehne a od futbalu si oddýchne tri až štyri mesiace a v tomto kalendárnom roku si tak už zrejme nezahrá.

Katalánsky klub vo svojom stanovisku uviedol, že 20-ročný útočník odcestuje do Fínska, kde sa budúci týždeň podrobí liečbe a operačnému zákroku u špecialistu Sakariho Oravu. "Hráča bude na budúci týždeň operovať doktor Sakari Orava vo Fínsku a bude pauzovať tri až štyri mesiace," uvádza sa v oficiálnom stanovisku klubu.

Talentovaný francúzsky reprezentant sa zranil v sobotňajšom víťaznom zápase 4. kola La Ligy na trávniku Getafe (2:1) a v 28. min musel nútene striedať. Za "Barcu" nastúpil iba v treťom dueli a po prvýkrát figuroval v základnej zostave. 

Ousmane Dembélé prišiel do Barcelony z nemeckého klubu Borussia Dortmund za 105 miliónov eur, dohoda zahŕňa aj ďalšie bonusy, ktoré by mohli dosiahnuť 40 percent z celkovej sumy predaja. Španielsky tím angažoval novú posilu ako náhradu za Neymara, ktorý prestúpil do Paríža Saint-Germain za astronomických 222 miliónov eur.


Tagy: FC Barcelona Getafe CF Ousmane Dembélé

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA, TASR, športky, ČTK
Foto:
SITA; Video: Be in Sports

DISKUSIA