Říha pred novou posilou varuje: Hrozí, že Slovan sa stane českým tímom!

Striedačka Slovana, vľavo tréner Miloš Říha a vpravo asistent trénera Rudolf Jendek
Striedačka Slovana, vľavo tréner Miloš Říha a vpravo asistent trénera Rudolf Jendek

BRATISLAVA - Tréner hokejového Slovana Bratislava Miloš Říha to aktuálne nemá veľmi jednoduché. Jeho zverenci v základnej časti KHL odohrali už dvanásť duelov a dosiahli v nich len tri víťazstvá, na ich konte je dvanásť bodov a v tabuľke Západnej konferencie im patrí 11. miesto.

V stredu večer "belasí" prehrali doma s Kazaňou 3:6. Domácim sa podarilo otočiť z 0:1 na 2:1, no ich súper potom získal viacgólové vedenie a ustrážil si ho až do konca. Na tribúny si našlo cestu cestu 6674 divákov a v tretej tretine z nich nahlas vyzvali M. Říhu, aby odstúpil zo svojho postu. "Ja som to nepočul, prípadne som tomu nerozumel. Je však normálne, že to kričia. Na niekoho sa to hodiť musí. Chcú, aby hrali iní hráči, ale oni nemôžu hrať. Oni sa ľuďom páčia, ale napríklad do taktiky tímu sa nehodia,“ povedal hlavný kouč Slovana.

Proti favorizovanému tímu v závere duelu nemal k dispozícii dvojicu skúsených obrancov, zápas nedohrali Cam Barker ani kapitán Andrej Meszároš. "Barker mal podozrenie na otras mozgu, ale v nemocnici ho nepotvrdili. U Meszároša neviem. Má natiahnutý sval vzadu a na boku, ale neviem, ako to s ním vyzerá," informoval M. Říha. V stredu sa do zostavy vrátil po zranení Simon Després. "Veľmi sa chcel ukázať, ale nevyhol sa zaváhaniam. Možno to vyzeralo dobre z tribúny, ale mám k jeho hre výhrady. Jeden gól šiel cez neho a útočníci od neho čakali prihrávky, ktoré neprišli. Takto nemôžeme hrať s Kazaňou,“ poznamenal skúsený kormidelník.

Základná časť KHL 2017/2018 trvá už mesiac a brankár Jaroslav Janus ešte neodchytal ani jeden duel. V "klietke" sa zatiaľ striedajú Marek Mazanec a Jakub Štěpánek. Kouč Říha už skôr informoval, že brankársku otázku v klube vyriešia do konca septembra a na tom sa nič nemení. "Na to by mal odpovedať niekto iný. Do konca mesiaca máme čas na rozhodnutie, dovtedy je potrebné počkať,“ povedal.

Kouč Říha sa v stredu večer po zápase nevyhol ani otázke, či nemá záujem o služby českého centra Petra Holíka, ktorý končí pôsobenie v ruskom Čerepovci. "Klub ho umiestnil na listinu voľných hráčov, takže si musíme počkať, ako to dopadne. Je to však problém, pretože je Čech a hraničilo by to s tým, že naozaj budeme český tím. Je to šikovný center, akého by sme potrebovali. Čerepovec mu nesadol a neviem prečo. To musíme najskôr zistiť," poznamenal.


Tagy: Miloš Říha HC Slovan Bratislava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA