Na Slovensko prišla basketbalová hviezda a už je v base: Obvinenia aj zo sexuálneho násilia!

Chris Perry
Chris Perry

PRIEVIDZA - Amerického basketbalistu Chrisa Perryho, ktorý v lete podpísal kontrakt s účastníkom najvyššej slovenskej súťaže BC Prievidza, zadržala v stredu polícia. Vedenie tímu suspendovalo 23-ročného pivota až do odvolania.

"Klub BC Prievidza v súčasnej dobe disponuje informáciou, že náš hráč je vypočúvaný ako podozrivý na polícii. Bližšie informácie nám zatiaľ neboli poskytnuté a čakáme ďalej, ako sa situácia vyvinie. V zmysle našich interných pravidiel je až do úplného vyriešenia suspendovaný," uvádza sa v stanovisku klubu na oficiálnom facebookovom konte.

Informáciu o zadržaní Perryho zverejnil web myprievidza.sk, ktorý získal aj vyjadrenie krajskej policajnej hovorkyne Eleny Antalovej: "Zadržaný je pre viacero trestných činov. Zatiaľ však nie je obvinený, momentálne s ním prebiehajú potrebné procesné úkony." Podľa informácií internetovej stránky bude čeliť aj obvineniu zo sexuálneho násilia.

Američan strávil uplynulú sezónu v univerzitnom tíme Lincoln Memorial, v ktorom odohral 28 stretnutí a dosiahol priemery 17,7 bodu, 8,4 doskoku a 1,3 bloku. V Prievidzi mal začať svoju profesionálnu kariéru, zatiaľ v drese BC neabsolvoval žiaden súťažný zápas.


Tagy: BC Prievidza Chris Perry

Zdroj:
SITA
Foto:
basketliga.sk

DISKUSIA