Posledný turnaj sezóny s exkluzívnym obsadením: V Maďarsku si zahrali Šatan, Lašák, Pavlikovský a Volko

Miroslav Šatan, Ján Lašák, Rastislav Pavlikovský a slovenský šprintérsky rekordér Ján Volko
Miroslav Šatan, Ján Lašák, Rastislav Pavlikovský a slovenský šprintérsky rekordér Ján Volko

BRATISLAVA - Exkluzívna golfová túra Business Golf Tour 2017 sa ukončila ako inak s exkluzívnymi hosťami. Do maďarského golfového centra Zala Springs Golf Resort zavítali na posledný turnaj tejto sezóny aj majstri sveta Miroslav Šatan, Ján Lašák, Rastislav Pavlikovský a slovenský šprintérsky rekordér Ján Volko.

Šatan, ktorý je momentálne generálnym manažérom slovenskej hokejovej reprezentácie, sa potešil možnosti mať iný program ako v posledných týždňoch. "Som rád, že po dlhej dobe som mal čas vypadnúť z kancelárie. Bolo fajn, že som si mohol zahrať s Janom Lašákom aj Rasťom Pavlikovským. Naposledy som hral golf asi mesiac dozadu. Pri prvom, štvrtkovom turnaji, ktorý som tu hral a ktorý bol v ťažkých podmienkach, mi tá palica trochu zavadzala v ruke,“ povedal s úsmevom Šatan, ktorý sa neskôr rozohral.

Lašák sa tiež tešil na výzvu, ktorá ho čakala v možnosti zdolať Šatana na ihrisku. "Pôvodne som sem chcel prísť na motorke, ale nedalo sa mi, bolo škaredé počasie. Budem hrať proti Šarkymu, takže rád od neho vyberiem nejaké peniaze po stávke. Aj keď je môj šéf, ale o to viac mi to bude chutiť, zasmial sa Lašák, ktorý sa na greene objavuje zo špecifických dôvodov. "Golf a ja sme dobrí kamárati, hrám ho rád. Mám rád prírodu, hory, lesy. Napríklad naše golfové ihriská v Táľoch alebo Tatrách sú vsadené do lesov, čiže je to pekné prostredie. Aj keď golf neviem hrať tak dobre, zahrám si. Tu v Maďarsku to tiež vyzerá pekne, chlapci hovorili, že tu je dobre.“

V Zala Springs Golf Resorte strávil dva dni i slovenský rekordér Ján Volko, ktorý sa stane ambasádorom nadácie STARS for STARS. "Je to pre mňa prvý kontakt s golfom, skôr si zahrám minigolf. Občas som si pozrel golf v TV, ale priznám sa, že som sa tomu veľmi nevenoval. Pre mňa je to málo akčný šport, som skôr výbušný typ športovca, ktorý potrebuje adrenalín v pohybe. Je to precízny šport, na presnosť, to nie je moja doména,“ priznal sa Volko, ktorý krátko prebral tému golf aj so Šatanom.

"Miro mi poradil, že mám začať s golfom až po tridsiatke, lebo si pokazím kariéru. Asi ho poslúchnem,“ usmial sa. A čo plánuje Volko teraz? "Mám mesiac voľno, potreboval som si oddýchnuť. Trénovať plánujem od polovice októbra. Začala mi škola, je to náročnejšie,“ dodal.


Tagy: Miroslav Šatan Ján Lašák Rastislav Pavlikovský Ján Volko

Zdroj:
športky, bgt
Foto:
bgt.sk

DISKUSIA