Vedeniu už praskli nervy: Mizerné výsledky Slovana stáli Říhu post trénera!

Miloš Říha
Miloš Říha

BRATISLAVA - Vedenie hokejového klubu HC Slovan Bratislava sa rozhodlo predčasne ukončiť spoluprácu s trénerom Milošom Říhom. Informoval o tom web jediného slovenského účastníka v Kontinentálnej hokejovej lige. Manažment HC Slovan Bratislava zároveň oznámil, že novým trénerom Slovana sa stal Bielorus Eduard Zankovec (48), ktorý v minulej sezóne viedol Barys Astana v KHL a tiež reprezentáciu Kazachstanu. V minulosti bol aj asistentom či hlavným trénerom reprezentačného tímu Bieloruska, kde spolupracoval aj s Kanaďanom Glenom Hanlonom (bývalým trénerom reprezentácie Slovenska), tiež bol asistentom v tímoch KHL Avangard Omsk a SKA Petrohrad či skautom tímu NHL Chicago Blackhawks.

Manažment klubu týmto krokom reaguje na doterajšie účinkovanie a celkový herný prejav mužstva od začiatku nového ročníka základnej časti KHL. "Po viacerých interných rozhovoroch na úrovni hlavného akcionára klubu sme sa napokon po poslednom domácom zápase proti Torpedu Nižnij Novgorod rozhodli pre zmenu v realizačnom tíme. Herný prejav mužstva, ani dosiahnutý bodový zisk od začiatku aktuálneho ročníka KHL sa nestotožňujú s našimi predstavami. Veríme, že týmto rozhodnutím do kabíny prinesieme nový impulz, ktorý sa odzrkadlí už v najbližších dueloch,“ povedal Patrik Ziman, generálny manažér Slovana Bratislava, na webe hcslovan.sk.

"V tejto chvíli by som chcel za celý klub, ako aj za všetkých fanúšikov poďakovať Milošovi Říhovi za prácu, ktorú v našom klube odviedol. Miloš Říha sa zapísal do histórie Slovana ako jeden z jeho najúspešnejších trénerov. Nejde len o jeho pôsobenie pri mužstve v KHL a veľkú zásluhu na postupe Slovana do play-off o Gagarinov pohár v sezóne 2015/16. V pamäti fanúšikov navždy zostanú aj oba slovenské majstrovské tituly z rokov 2002 a 2005, ako aj mimoriadne poctivá a oduševnená práca, ktorou sa v Slovane vždy vyznačoval,“ doplnil generálny manažér klubu.

Miloš Říha (58) prišiel do Slovana ako hlavný tréner v lete 2015 a s mužstvom sa hneď vo svojej prvej sezóne dokázal prebojovať z náročnej Západnej konferencie z ôsmeho miesta do play-off, kde Slovan nestačil na CSKA Moskva. Vlani Říha dlho bojoval so zraneniami sužovaným kádrom o zopakovanie si účasti vo vyraďovačke. Napriek skvelému finišu po Novom roku sa mu to napokon nepodarilo-

Říha viedol slovanistov v KHL celkom v 143 súťažných zápasoch, vrátane štyroch duelov play-off s bilanciou 66 výhier 76 prehier, čo z neho robí najdlhšie pôsobiaceho kouča pri mužstve od vstupu do nadnárodnej súťaže. S Milošom Říhom sa okrem iného spájajú tiež úspechy klubu v slovenskej najvyššej súťaži. So Slovanom sa ako hlavný tréner radoval z dvoch majstrovských titulov: v sezóne 2001/02 a mimoriadne ceneného titulu počas lockoutu v NHL v sezóne 2004/05.


Tagy: Miloš Říha HC Slovan Bratislava Patrik Ziman Eduard Zankovec

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA