Jágr ešte nie je na NHL pripravený: Takto vidí jeho situáciu hlavný tréner

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

CALGARY - Český hokejista Jaromír Jágr nechce uponáhľať svoj debut v drese tímu NHL Calgary Flames. Štyridsaťpäťročná legenda sa preto rozhodla nenastúpiť v úvodnom sobotňajšom domácom stretnutí sezóny 2017/2018 proti Winnipegu Jets (6:3). Jágr pricestoval do kanadského mesta z Česka v stredu, s novými spoluhráči absolvoval dva tréningy aj predzápasové rozkorčuľovanie.

"Tvrdí, že sa druhý deň cítil oveľa lepšie, zrejme však potrebuje ešte pár ďalších kvalitných tréningov. Myslím, že sa zatiaľ javí dobre, na 45-ročného chlapa, ktorý neabsolvoval tréningový kemp. Pravdepodobne patril k našim najlepším hráčom, ale potrebuje ešte pár dní, aby sa dostal do zápasového rytmu," povedal kouč Flames Glen Gulutzan, ktorý Jágra trénoval aj v sezóne 2012/2013 v Dallase.

Rodák z Kladna podpísal s Calgary zmluvu na jeden rok s platom 1 milión USD plus bonusy. Jágrov hokejový profil je plný rekordov. Z tých zámorských je momentálne témou dňa, že už len 56 zápasov ho delí od maxima Gordieho Howa v počte absolvovaných stretnutí v NHL. Český veterán ich má na svojom konte 1711, Howe ich odohral 1767. Jágr v najlepšej hokejovej profilige nazbieral 1914 bodov, v historických rebríčkoch je druhý za legendou legiend Waynom Gretzkým (2857 bodov). So 765 gólmi mu patrí tretia priečka medzi strelcami, viac ich dali len Gretzky (894) a Howe (801).


Tagy: Jaromír Jágr Calgary Flames Glen Gulutzan

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA, športky
Foto:
SITA

DISKUSIA