VIDEO Nádherný úder slovenskej tenistky: Rybáriková po finále poďakovala mame

Magdaléna Rybáriková
Magdaléna Rybáriková

LINZ - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková neuspela vo finále dvojhry na halovom turnaji WTA v Linzi. Ako nasadená jednotka prehrala s dvojkou "pavúka" Češkou Barborou Strýcovou 4:6, 1:6. Zverenka trénera Petra Hubera nevyužila šancu na zisk piateho singlového titulu na WTA Tour a nenapodobnila Dominiku Cibuľkovú, ktorá triumfovala v Linci vlani.

Prvou slovenskou víťazkou v metropole Horného Rakúska bola v roku 2007 Daniela Hantuchová. Rybáriková si z Linzu odnáša prémiu 17.258 eur pred zdanením a 180 bodov do svetového rebríčka WTA… V jeho pondelňajšom vydaní sa posunie z 28. na 26. miesto, čo bude jej nové kariérne maximum. Wimbledonská semifinalistka si posilnila šance na účasť na "malých MS" v čínskom Ču-chaji, v tohtoročnom hodnotení tzv. Champions Race jej patrí 20. priečka. Na budúci týždeň v 1. kole turnaja o Kremeľský pohár v Moskve ju však na úvod čaká veľmi náročná prekážka - domáca Maria Šarapovová, ktorá v nedeľu vyhrala turnaja v čínskom Tian-ťine.    

Rybáriková počas slávnostného ceremoniálu v úvode svojho prejavu zablahoželala Strýcovej k zisku trofeje. "Bára hrala vo finále skvele a zaslúžene zvíťazila. Sme dobré kamarátky. Ďakujem mojej mamine za to, že ma počas celého turnaja v hľadisku podporovala. Ďakujem aj celému môjmu tímu vrátane fyzioterapeutky, v závere sezóny človek veľmi ocení jej pomoc. Verím, že o rok postúpim v Linzi opäť do finále a že v ňom uspejem," uviedla Slovenka, pre ktorú to bolo celkovo siedme singlové finále na okruhu WTA. V tom si navyše počas jednej z výmen dovolila aj "exhibičný úder."

 

V rozhovore na margo zápasu poznamenala. "V prvom sete to bolo kto z koho. Obe sme sa trápili so zraneniami, ja som to pociťovala viac. V semifinále proti Golubicovej som si natiahla slabiny. Mrzí ma, že vo finále som nemohla dať do toho všetko. Celkovo však hodnotím turnaj pozitívne. Vo štvrťfinále s Cirsteovou i v semifinále som hrala veľmi dobre. Tento pomalý povrch mi absolútne nesedí, preto ma prekvapilo, že som sa dostala tak ďaleko. Skúsim ešte zabojovať o malé MS. Je to ťažké ísť na koniec sezóny ešte raz do Číny, všetci máme toho už plné zuby. Ak sa tam dostanem, bude to super, ak nie, aspoň si budem môcť oddýchnuť."  


Tagy: Magdaléna Rybáriková WTA Linz

Zdroj:
TASR
Foto:
Twitter - WTA Linz; Video: Twitter

DISKUSIA