VIDEO Slovenská hviezda NHL v netradičnej pozícii: Tatar bitky nevyhľadáva, ale ...

Tomáš Tatar (21) v pästnej výmene proti Haulovi
Tomáš Tatar (21) v pästnej výmene proti Haulovi

DETROIT - Slovenský hokejista Tomáš Tatar z tímu NHL Detroit Red Wings sa v piatkovom zápase v Las Vegas ocitol v netradičnej pozícii, keď sa pobil s útočníkom Golden Knights Erikom Haulom. V zámorskej profilige zhodil rukavice prvýkrát.

Tatar má v tíme iné úlohy, ako púšťať sa do bitiek. "Podobné situácie nevyhľadávam. Chcem hrať, strieľať góly a pomôcť tímu týmto spôsobom. Keď však príde k situácii, že je treba rukavice zhodiť, tak sa nezľaknem," povedal 26-ročný útočník pre web detroitnews.com.

Rozhovor s Tatarom na videu začína od času 3:10

Do sporu sa Tatar s Haulom dostali po bodyčeku slovenského krídelníka. Nasledovala krátka slovná výmena názorov a potom sa obaja do seba pustili. "Niekedy sa to stane a treba prijať výzvu. Bitky sú súčasťou nášho športu. V žiadnom prípade však nejdem do toho s úmyslom súpera zraniť," dodal Tatar.

Slovenský útočník, ktorý na prvý gól v tejto sezóne stále čaká, vyviazol zo šarvátky bez problémov, ale jeho súpera vedenie "rytierov" zapísalo pre zranenie dolnej časti tela po zápase na listinu zranených hráčov. Pauzovať by mal približne týždeň.


Tagy: Detroit Red Wings Tomáš Tatar Erik Haula Las Vegas Golden Knights

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
TASR
Foto:
nhl.com; Video: nhl.com, youtube

DISKUSIA