VIDEO Brutálnej dohry po zápase v Dunajskej Strede: K incidentu sa vyjadrila aj Únia ligových klubov

Momentka zo zápasu FC DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Momentka zo zápasu FC DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín

DUNAJSKÁ STREDA - Sobotňajšia tesná prehra s AS Trenčín 1:2 v rámci 13. kola futbalovej Fortuna ligy bola na novom štadióne MOL Aréna pre hráčov FC DAC 1904 Dunajská Streda prvá po vyše jedenástich mesiacoch a sedemnástich domácich vystúpeniach. Spomenutý duel na Žitnom ostrove, ktorý sledovalo v hľadisku 6616 divákov, mal však nepríjemnú dohru. Počas nastupovania fanúšikov hosťujúceho Trenčína do autobusu prišlo k incidentu s priaznivcami dunajskostredského klubu i s členmi bezpečnostnej služby (SBS).

K udalostiam po spomenutom stretnutí v Dunajskej Strede sa vyjadrila aj Únia ligových klubov (ÚLK), riadiaca organizácia najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Tá považuje zásah SBS za neprimeraný. "Po stretnutí 13. kola Fortuna ligy medzi FC DAC 1904 Dunajská Streda a AS Trenčín došlo k neprimeranému zásahu SBS voči fanúšikom AS Trenčín?. Z dostupných videí nie je zrejmé, čo tomuto konfliktu predchádzalo, no takýto spôsob riešenia konfliktnej situácie je pre nás absolútne neprijateľný. Dlhodobo, v rámci vzdelávania predstaviteľov usporiadateľských služieb a hlavných usporiadateľov jednotlivých fortunaligových klubov prostredníctvom bezpečnostného manažéra SFZ, pracujeme na tom, aby sa na našich štadiónoch zvyšoval komfort rovnako pre domácich i hosťujúcich fanúšikov. Vizuálne sme jednoznačne oddelili členov usporiadateľskej a bezpečnostnej služby. Usporiadateľská služba má zabezpečiť základný informačný servis pre fanúšikov, a tým sa postarať o primeraný komfort. Bezpečnostná služba má pôsobiť preventívne, určite nie agresívne, má byť jasne označená vestou a nesmie vyvolávať konflikt," uvádza sa v stanovisku ÚLK na oficiálnom webe najvyššej slovenskej futbalovej súťaže fortunaliga.sk.

POZOR! Video obsahuje vulgarizmy

​"V rámci našich interných predpisov budeme z vyššie uvedených dôvodov na najbližšom rokovaní Prezídia ÚLK žiadať o vyjadrenie zástupcu FC DAC 1904 Dunajská Streda a prijmeme opatrenia k zabezpečeniu bezproblémovej organizácie všetkých zápasov Fortuna ligy."


Tagy: AS Trenčín FC DAC 1904 Dunajská Streda

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
fcdac.sk

DISKUSIA