VIDEO Skvelý Jurčo prvou hviezdou zápasu: Parádnym sólom rozhodol o triumfe

Radosť hráčov Rockfordu IceHogs po víťaznom góle Tomáša JurčaRadosť hráčov Rockfordu IceHogs po víťaznom góle Tomáša Jurča Zdroj: icehogs.com

NEW YORK - Slovenský hokejista Tomáš Jurčo rozhodol v noci na štvrtok svojím gólom o výhre Rockfordu IceHogs v zápase nižšej zámorskej súťaže American Hockey League (AHL) na ľade Iowy Wild 2:1 po predĺžení. Dvadsaťštyriročný útočník strelil v 62. minúte víťazný gól hostí a vyhlásili ho za prvú hviezdu stretnutia.

Jurčo si pripísal v zápase aj plusový bod, odsedel dvojminútový trest a zaznamenal dva strelecké pokusy. Bol to pre neho druhý gól a siedmy kanadský bod (2+5) v siedmich dueloch v prebiehajúcej sezóne AHL. Jurča poslalo vedenie klubu NHL Chicago Blackhawks na farmu do Rockfordu po predsezónnom kempe po tom, čo si ho nikto nestiahol z waiver listiny.

V ďalšom nočnom stretnutí AHL domáci Laval so slovenským krídelníkom Martinom Réwayom podľahol Rochestru 2:5. Stockton s Marekom Hrivíkom prehral na ľade San Diega 3:4 po nájazdoch.