Rana pred návratom po reprezentačnej pauze: Tri kluby Fortuna ligy s trestami

FC DAC 1904 poskytol svoje stanovisko k nepríjemnému incidentu
FC DAC 1904 poskytol svoje stanovisko k nepríjemnému incidentu

BRATISLAVA - Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DKS FZ) za porušenie povinností organizátora stretnutia 13. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy FC DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín potrestala domáci tím zo Žitného ostrova disciplinárnou sankciou - finančnou pokutou 2500 eur.

Zároveň uložila klubu ochranné opatrenie, spočívajúce v povinnosti písomne oznámiť konkrétne opatrenia vo vzťahu k SBS a usporiadateľskej službe na zabránenie obdobných konaní, a to do 30. novembra 2017. Informuje o tom oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ) v novej úradnej správe.

"Disciplinárka" na základe správy delegáta stretnutia, vlastných zistení a po vzhliadnutí videozáznamu žiadala dunajskostredský klub v termíne do 1. novembra 2017 o podrobné písomné stanovisko k pozápasovému incidentu medzi členmi SBS klubu FC DAC 1904 Dunajská Streda a divákmi hostí po spomenutom zápase 13. kola s AS Trenčín, ktorý sa konal 21. októbra 2017.

Členovia DK SFZ zobrali na vedomie stanovisko klubu FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble k predchádzajúcemu uzneseniu a za hrubé nešportové správanie člena usporiadateľskej služby a divákov (vulgárne výroky voči rozhodcovi) v polčasovej prestávke a po stretnutí a nedostatočnej usporiadateľskej službe (obliatie druhého asistenta rozhodcu vodou jedným z divákov a nezabezpečenie nerušeného a bezpečného odchodu bezpečného odchodu hráčov a delegovaných osôb do šatní) po domácom stretnutí 15. kola Fortuna ligy proti FC Nitra uložili klubu FC ViOn disciplinárnu sankciu - finančnú pokutu 500 eur.

Klub FC Nitra na základe správy delegáta stretnutia, oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch a záznamu o činnosti náhradného rozhodcu, za hrubé nešportové správanie divákov (vulgárne pokriky voči SFZ a čelným predstaviteľom iných klubov) v spomenutom stretnutí 15. kola Fortuna ligy v Zlatých Moravciach dostal disciplinárnu sankciu - finančnú pokutu 400 eur.


Tagy: DAC Dunajská Streda FC Nitra ViOn Zlaté Moravce-Vráble

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
fkdac.sk

DISKUSIA