Slovan v sobotu zabral na plné obrátky: Belasí dali fanúšikom to, čo od nich očakávajú

Na snímke sprava tréner Slovana Eduard Zankovec a Michal Řepík a Colby Genoway Na snímke sprava tréner Slovana Eduard Zankovec a Michal Řepík a Colby Genoway Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili 5:1 nad Amurom Chabarovsk v sobotňajšom domácom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). "Belasí" viedli od 8. min šťastným gólom Zacha Boychuka, v 28. min vyrovnal Alexej Byvaľcev. O šestnásť sekúnd neskôr Slovan opäť viedol presným zásahom obrancu Michala Sersena, v 34. min zvýšil Lukáš Kašpar.

V tretej tretine Slovan dominoval, čo potvrdil dvoma gólmi v priebehu dvoch minút. Strelecky sa presadili Colby Genoway a druhýkrát v zápase Zach Boychuk. V závere Amur znížil, stav spečatil Alexander Frolov. Hlasy aktérov po zápase: 

Eduard Zankovec (tréner Slovana): "Kľúčový moment bol za stavu 1:1, keď sme dali druhý gól, čo nám dodalo potrebnú energiu a dotiahli sme zápas do víťazného konca. Po stretnutí s Viťazom sme chceli triumfovať a napraviť si chuť. Réway má male zranenie, viac budeme vedieť zajtra."

Andrej Martemianov (tréner Chabarovska): "Gratulujem Slovanu k triumfu. Súper bol drzejší a silnejší, čo sa odrazilo i na našej hre. Sme z neúspechu smutní, ale budeme bojovať ďalej."

Michal Sersen (obranca Slovana): "Hrali sme koncentrovane celý zápas a to bol základ nášho víťazstva. Chceme, aby ľudia, ktorí prídu na hokej, sa bavili a myslím si, že dnes sa bavil každý jeden - my na ľade aj ľudia v hľadisku."

Jakub Štěpánek (brankár Slovana): "Hrali sme dobre, konečne sme dali nejaké góly. V tretej tretine sme hrali svoj hokej, škoda vylúčení v závere. Bol to super zápas a je tešíme sa, že máme body. Po fyzickej stránke bolo najťažšie, keď sme hrali v oslabení troch proti piatim."

Patrik Bačik (obranca Slovana): "Tréner nás pred zápasom na porade nabádal k tomu, aby sme hrali jednoducho. Myslím si, že sa nám to podarilo splniť. Veľmi nám pomohlo aj publikum, ktoré nás neustále hnalo dopredu."

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Eduard Zankovec
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: SITA, TASR

Súvisiace články