Slovan už nemá ani len matematickú šancu: Na dosah je rekordná sezóna v KHL!

Radosť hráčov SKA Petrohrad
Radosť hráčov SKA Petrohrad

MOSKVA - Hokejisti tímu SKA Petrohrad dostali v utorok večer príjemný mikulášsky darček. Domáca prehra Severstaľu Čerepovec s Jokeritom Helsinki 2:3 im totiž zaistila postup do play-off Kontinentálnej hokejovej ligy 2017/2018. Petrohradskí zverenci trénera Olega Znaroksa pritom v základnej časti KHL odohrali len 39 zápasov, nazbierali v nich však už 105 bodov a sú s prehľadom na čele tabuľky Západnej konferencie. Hráči SKA v tejto sezóne prehrali zatiaľ len tri zápasy, iba jeden z nich v riadnom hracom čase.

Spomenutý Čerepovec je deviaty s 55 bodmi a pred sebou má už len 16 duelov, teda nemôže nazbierať viac ako 103 bodov. Pred Petrohrad sa nemôžu dostať už ani Dinamo Minsk, Viťaz Podoľsk, Slovan Bratislava a Dinamo Riga.

Petrohrad má pred sebou ešte 17 duelov a môže získať ďalších 51 bodov, na „dostrel“ má teda aj bodový rekord súťaže. Doterajším maximom základnej časti je 139 bodov tímu CSKA Moskva zo sezóny 2014/2015, stoličný klub ich nazbieral v 60 zápasoch. V aktuálnom ročníku každý tím KHL odohrá v základnej časti iba 56 stretnutí.


Tagy: SKA Petrohrad

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA