Hokejová dvadsiatka v generálke na MS: Dramatický súboj s Ruskom, rozhodli až nájazdy!

Slováci v prípravnom dueli potrápili Rusov.Slováci v prípravnom dueli potrápili Rusov. Zdroj: hockeyslovakia.sk

ROCHESTER - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov sa v generálke na majstrovstvá sveta tejto vekovej kategórie previedla v dobrom svetle, keď v sobotu v Rochesteri poriadne potrápila rovesníkov z Ruska. Zverenci trénera Ernesta Bokroša viedli už 2:0, ale zápas dospel až do nájazdov. V nich mala navrch "zborná" a pripísala si triumf 3:2 po samostatných nájazdoch.

Slováci začali proti favoritovi veľmi dobre a už v 5. min sa ujali vedenia gólom Adama Ružičku, ktorý predviedol peknú individuálnu akciu a úspešné zakončenie blafákom. Mladí Rusi boli s pribúdajúcim časom aktívnejší, ale v 26. min inkasovali opäť - v presilovke nebezpečne vystrelil A. Ružička a odrazenú strelu poslal do bránky Vojtech Zeleňák. Rusku sa v tretej tretine podarilo vyrovnať na 2:2, keď Dávida Hrenáka prekonali Andrej Svečnikov a v 59. min aj German Rubcov. V záverečných nájazdoch uspeli traja ruskí hokejisti, Slovákom sa nepodarilo skórovať ani v jednej z piatich možností.

Majstrovstvá sveta do 20 rokov sa uskutočnia v dňoch 26. decembra 2017 - 5. januára 2018 v americkom Buffale, kam sa mladí Slováci presunú v nedeľu. Ešte predtým tréner Bokroš zverejní záverečnú nomináciu na turnaj.

Slovenskí reprezentanti na MSJ 2018 v Buffale odohrajú v základnej skupine štyri zápasy. Začnú duelom proti Kanaďanom 27. decembra, o deň neskôr nastúpia proti domácim Američanom. Po dni voľna ich čakajú rovesníci z Fínska a potom silvestrovský duel proti Dánom.

Rusko "20" - Slovensko "20" 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 42. Svečnikov, 59. Rubcov, rozhodujúci sam. nájazd Elizarov - 5. A. Ružička, 26. Zeleňák (A. Ružička)
Vylúčenia: 4:4 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia 0:0.

Zostava SR "20": Hrenák - Hedera, Korenčik, Féherváry, Zeleňák, Matejovič, Fereta, Kmeč, A. Leško - Smolka, Kundrik, Kelemen - Buček, A. Ružička, Vybíral - V. Čacho ml., P. Marcinek, Krivošík - A. Liška, N. Jaško, Solenský

Ernest Bokroš, tréner SR 20: "Bol som milo prekvapený z toho, ako sme začali prvú tretinu. Naozaj sme hrali veľmi dobre, koncentrovane a v systéme. Mali sme pohyb, presné prihrávky a myslím si, že práve týmto sme Rusov zaskočili. Ak sme neboli lepší, tak sme boli minimálne vyrovnaným súperom. Išli sme do vedenia, čo chlapcom veľmi pomohlo. V druhej tretine nás už Rusi začali viac napádať, stále sme však predvádzali svoju hru. Pre mňa je potešujúci najmä výkon, čo predviedli chlapci."

Viac o téme: Rusko Slovensko MS do 20 rokov