Slovenský reprezentant dal Číne zbohom: Toto má byť jeho nový klub

Na snímke vpravo Marek Ďaloga
Na snímke vpravo Marek Ďaloga

PEKING - Slovenský hokejový reprezentant Marek Ďaloga rozviazal zmluvu s čínskym účastníkom KHL Červenou hviezdou Kchun-lun.

Podľa agentúry R-Sport by mal 28-ročný obranca v kariére pokračovať v Sparte Praha, vedenie českého klubu zatiaľ jeho príchod nepotvrdilo.

Ďaloga prišiel do Kchun-lunu pred sezónou zo Slovana Bratislava. Väčšinu ročníka nastupoval v tretej obrannej dvojici, pričom v 34 štartoch v drese Červenej hviezdy získal tri body za gól a dve asistencie.

Účastních troch svetových šampionátov by sa vrátil do dobre známeho prostredia, za Spartu hral už v sezóne 2014/2015. V pražskom tíme patril vtedy medzi kľúčových obrancov, vrátane play off zaň odohral 58 zápasov so ziskom 25 bodov (6+19). Slovenský reprezentant v minulosti pôsobil aj v materskom Zvolene, Pardubiciach či Ak Bars Kazaň.

Jeho príchod by mohol pomôcť Sparte vylepšiť zatiaľ nie príliš vydarenú sezónu, v ktorej klub bojuje o postup do play off. Pražania v uplynulých týždňoch angažovali aj skúseného zadáka Zbyňka Michálka a prostredníctvom výmien získali útočníka Richarda Jarůška a slovenského brankára Jána Laca.

"O situácii, v ktorej sa Marek Ďaloga nachádza, športové vedenie klubu vie a máme záujem o jeho služby. Dokiaľ však má platnú zmluvu v KHL, je bezpredmetné sa o hocičom konkrétnom rozprávať," oponoval podľa spomenutého zdroja tlačový hovorca Sparty Tomáš Zetek pre ČTK.


Tagy: Marek Ďaloga Červená hviezda Kchun-lun

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA