Eden Hazard šokoval Chelsea: Chce odísť z Londýna, je zaľúbený!

Eden Hazard
Eden Hazard

LONDÝN - Belgický futbalový krídelník Eden Hazard odmietol ponuku svojho anglického zamestnávateľa FC Chelsea na predĺženie zmluvy.

Podľa hráčovho otca tak učinil v nádeji, že v budúcnosti prestúpi do Realu Madrid. "Je pravda, že Eden nesúhlasil s možnosťou predĺženia zmluvy v Chelsea," povedal Thierry Hazard pre belgický denník Le Soir, citoval ho aj španielsky AS.

"Chce byť v pozícii, aby sa mohol zaoberať prípadným záujmom Realu Madrid, klubu, do ktorého je zaľúbený. V tejto chvíli však neexistuje žiadna dohoda ani nič podobné," doplnil otec 26-ročného hráča.

Hazard pôsobí na Stamford Bridge od roku 2012. V drese "The Blues" doteraz dvakrát vyhral anglickú Premier League, raz triumfoval v Ligovom pohári a Európskej lige. Svoj obdiv ku kreatívnemu Belgičanovi netají ani tréner Realu Madrid Zinedine Zidane. Francúz dokonca vedeniu "bieleho baletu" odporúčal angažovanie Hazarda už v čase, keď hrával za Olympique Lille (2007-2012).

Funkcionári Chelsea sa svojej hviezdy nechcú vzdať bez boja a údajne pripravujú novú ponuku s týždenným platom viac ako 340-tisíc eur. Podľa denníka The Telegraph sa Hazard napokon rozhodne zostať v Londýne, čo sa zrejme nedá povedať o jeho krajanovi Thibautovi Courtoisovi.

Dvadsaťpäťročnému brankárovi platí súčasný kontrakt do 30. júna 2019 a čoraz hlasnejšie sa hovorí o tom, že v priebehu roka 2018 zmení klubovú adresu.


Tagy: Real Madrid FC Chelsea Eden Hazard

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA