Zuzulová má na Flachau krásne spomienky: Dúfam, že toto je naposledy!

Veronika Velez-Zuzulová počas tréningu
Veronika Velez-Zuzulová počas tréningu

FLACHAU - Návrat Veroniky Velez-Zuzulovej po zranení kolena do diania vo Svetovom pohári alpských lyžiarok sa neuskutočnil v Kranjskej Gore ani vo Flachau, ale slalomová stálica verí, že čoskoro to príde. Najbližšiu možnosť vo SP bude mať špecialistka na slalom 28. januára vo švajčiarskom Lenzerheide.

V súvislosti s utorkovým večerným podujatím v rakúskom Flachau, kde pred dvoma rokmi Velez-Zuzulová dvakrát triumfovala v rozpätí štyroch dní, na svojom facebookovom profile napísala: "Flachau - krásne spomienky. Dúfam, že už posledný slalom, ktorý budem pozerať v televízii!"

Pôvodne sa 33-ročná rodáčka z Bratislavy chystala absolvovať už slalom 7. januára v slovinskej Kranjskej Gore, no napokon sa rozhodla inak. Druhá žena celkového poradia najtočivejšej disciplíny vo Svetovom pohári z uplynulej sezóny sa v olympijskej zime zatiaľ súťažne nepredstavila. Po septembrovom zranení počas prípravy v Argentíne a následnej operácii predného skríženého väzu v pravom kolene začala iba pred Vianocami trénovať medzi bránkami na snehu. Skúsená pretekárka nechce uponáhľať návrat na zasnežené snahy. Keďže pôvodne zamýšľaný útok na slalomový glóbus už v jej prípade neprichádza do úvahy, sústredí sa na jediný - olympijský vrchol v Pjongčangu. "Rozhodne chcem byť 14. februára stopercentne pripravená na štarte olympijského slalomu," povedala už skôr pre rôzne médiá Velez-Zuzulová.


Tagy: Veronika Velez-Zuzulová

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA