Zo zámoria prichádza nepríjemná správa: Calgary už Jágra nechce!

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

CALGARY - Hokejový útočník Jaromír Jágr by mohol predčasne skončiť angažmán v Calgary. Podľa vyjadrenia experta kanadskej stanice SportsNet Elliotta Friedmana už dostal hráčov agent Petr Svoboda od kanadského klubu súhlas, aby rokoval s potenciálnymi záujemcami o výmene. Štyridsaťpäťročná legenda je momentálne na maródke.

"Calgary a Jágr momentálne pracujú na ukončení spolupráce. Jágrov agent dostal súhlas rokovať s inými tímami," uviedol Friedman s poznámkou, že o služby českého útočníka ale zrejme v iných kluboch záujem nebude. "Uvidíme, či bude hrať inde, jeho čas v Calgary sa ale chýli ku koncu," povedal a dodal, že najreálnejší je jeho návrat do Európy.

Jágr vynechal posledné dva zápasy Flames a kouč kanadského klubu Glen Gulutzan vo štvrtok pred jeho prvou absenciou oznámil, že sa Calgary k situácii vyjadrí o deň neskôr. Následne začali médiá špekulovať, že by slávny útočník mohol predčasne ukončiť zmluvu. Gulutzan potom ale iba oznámil, že hráč je zranený a jeho stav je takzvane "day to day".

Najproduktívnejší Európan v histórii NHL bol v aktuálnej sezóne zranený už niekoľkokrát a vynechal deväť z posledných 14 zápasov. Stále však môže usilovať o rekord Gordieho Howea v počte odohraných zápasov. Jágr nastúpil v dlhodobej fáze súťaže k 1733 zápasom a pred sebou už má iba legendy Marka Messiera (1756 zápasov) a Gordieho Howe (1767).

Jágr s kanadským tímom uzavrel ročnú zmluvu na milión dolárov, ktorú podpísal až v deň štartu sezóny NHL, s prípadnými bonusmi v rovnakej výške. Zasiahol ale zatiaľ len do 22 zápasov, v ktorých si pripísal sedem bodov za gól a šesť asistencií. Calgary doteraz odohralo presne polovicu z 82 zápasov základnej časti. V prípade Jágrovho návrate do Európy by sa teoreticky otvorila šanca na jeho účasť na olympijských hrách.


Tagy: Jaromír Jágr Calgary Flames

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA

DISKUSIA