Slovenská nádej Rajičová má bakalára vo vrecku: S týmito ambíciami ide na šampionát do Moskvy

Krasokorčuliarka Nicole Rajičová počas tlačového brífingu pred blížiacimi sa majstrovstvami Európy v Moskve a olympijskými hrami v Pjongčangu
Krasokorčuliarka Nicole Rajičová počas tlačového brífingu pred blížiacimi sa majstrovstvami Európy v Moskve a olympijskými hrami v Pjongčangu

BRATISLAVA - Slovenská krasokorčuliarka Nicole Rajičová sa pred odchodom na majstrovstvá Európy v Moskve (17. - 21. januára) na jeden deň zastavila na Slovensku. Po náročnej ceste spoza oceánu, ktorá sa skomplikovala a trvala dvakrát dlhšie ako bolo v pláne, absolvovala v Bratislave jeden tréning. Po ňom priblížila, s akými ambíciami bude štartovať v ruskej metropole.

Dvadsaťdvaročná olympionička zo Soči pred rokom v Ostrave skončila na ME šiesta, čo bol jej najlepší výsledok v kariére. Pred Moskvou sa nielen podrobila tvrdej príprave, ale úspešne ukončila štvorročné vysokoškolské štúdium. "Mám bakalára vo vrecku," zvestovala v nedeľu na krátkom brífingu s médiami.

Toto video nie je vo vašej krajine dostupné.

Rajičová, ktorá sa pripravuje doma v USA, na ME absolvuje vo štvrtok krátky program a v sobotu voľné jazdy. "Pripravovali sme sa len na ME, lebo som sa chcela sústrediť iba na jednu súťaž naraz. Dúfam, že zajazdím dobre, lebo som tvrdo trénovala. Tréneri ma naozaj dosť tlačili. Teším sa. Chcem zajazdiť to, čo dokážem," priblížila moskovské ciele a na margo účasti na februárových ZOH v Pjongčangu v Kórejskej republike dodala: "Po návrate domov sa stretneme s trénermi a zasa pripravíme plán prípravy. Budeme mať na ňu dva, tri týždne a potom už odchádzame do Pjongčangu. Verím, že sme formu naladili dobre a vydrží mi až do marcových MS."


Tagy: Nicole Rajičová

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA; Video: TASR

DISKUSIA