VIDEO Cibulková iba ťažko hľadala vysvetlenie: Lúčim sa skoro, cítim sklamanie!

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA/AP

MELBOURNE - Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. Ako nasadená dvadsaťštvorka prehrala e Estónkou Kaiou Kanepiovou hladko 2:6, 2:6. Finalistka z toku 2014 nenašla recept na disponovanú súperku, ktorá zahrala 28 víťazných úderov vrátane ôsmich es a upravila vzájomnú bilanciu s Cibulkovou na 4:1.

 Kanepiová hrala rýchlo a agresívne, prezentovala sa viacerými víťaznými returnami i nechytateľnými bekhendovými longlajnmi. Cibulková proukovala množstvo nepresností i dvojchýb, čo ju v konečnom dôsledku stálo zápas.

I keď sa pred stretnutím hovorilo o vyrovnanom stetnutí, nikto nečakal, že sa slovenská tenistka zmôže iba an štyri chabé gemy. 

Cibulková bola po hladkej prehre sklamaná. "Dnes to nebol môj deň. Počas celého zápasu som sa nevedela dostať do rytmu, čakala som, že podám oveľa lepší výkon. Kanepiová veľmi dobre servovala. Pred začiatkom sezóny som absolvovala výbornú prípravu, minulý týždeň na turnaji v Sydney som odohrala veľmi dobré zápasy. O to väčšie teraz cítim sklamanie, že sa v Melbourne lúčim tak skoro," uviedla pre Rádio Slovensko.  

ženy - dvojhra - 1. kolo:
Kaia Kanepiová (Est.) - Dominika CIBULKOVÁ (24-SR) 6:2, 6:2

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Dominika Cibulková Kaia Kanepiová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články