VIDEO Iheanacho sa zapísal do histórie: Strelil prvýkrát gól vďaka videotechnológii

Kelechi Iheanacho sa raduje z gólu
Kelechi Iheanacho sa raduje z gólu

LEICESTER - Utorňajšie opakované stretnutie 3. kola futbalového FA Cup-u medzi Leicestrom City a Fleetwoodom Town (2:0) prinieslo historický moment pre anglický futbal, keďže videotechnika premiérovo odobrila dosiahnutý presný zásah. Keď útočník "líšok" Kelechi Iheanacho v 77. min prepasíroval loptu do siete, radosť mu najskôr zmaril asistent rozhodcu, ktorý zdvihol zástavku. Situáciu však následne pozorne prezreli videorozhodcovia v štúdiu a usúdili, že 21-ročný zakončovateľ nestál v momente prihrávky od Alžirčana Riyada Mahreza v postavení mimo hry. Mladý Nigérijčan si pripísal na konto druhý gól v zápase. Vyhodnotenie celej situácie až po definitívne uznanie zásahu trvalo 67 sekúnd.

Bol to celkovo tretí prípad použitia videotechnológie v niektorom zo súťažných zápasov v Anglicku. Predtým arbitri konzultovali neprehľadnú situáciu v dueli FA Cup-u medzi Brightonom a Crystal Palace, ako aj v dueli Ligového pohára FC Chelsea - Arsenal Londýn. Prvýkrát však videotechnika pomohla zvrátiť pôvodný verdikt rozhodcov na ihrisku.

Duel v Leicestri mal špecifickú príchuť pre útočníka domáceho mužstva Jamieho Vardyho. Tridsaťjedenročný kanonier nastúpil proti svojmu niekdajšiemu klubu, za ktorý hrával v sezóne 2011/2012. Práve po odchode z Fleetwoodu do Leicestru naštartoval svoju rozprávkovú futbalovú cestu.


Tagy: Riyad Mahrez Leicester City FC Fletwood Town FC

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
lcfc.com; Video: BT Sport 2

DISKUSIA