Lobotka zbiera v Španielsku prvé plody práce: Na zadok z neho padá aj Celta Vigo!

Stanislav Lobotka
Stanislav Lobotka

VIGO - Slovenský futbalový reprezentant Stanislav Lobotka je v Španielsku len od leta, ale za tento krátky čas už dokázal uchvátiť mnohých pozorovateľov či fanúšikov. Takmer so železnou pravidelnosťou sa objavuje v strede poľa Celty Vigo a jeho vynikajúce výkony neušli očiam futbalovej verejnosti.

23-ročný stredopoliar sa v tomto mesiaci predstavil proti obom ťažkým kalibrom španielskeho futbalu, Barcelone, resp. Realu Madrid. Celtu neodradila ani porážka 0:5 na barcelonskom Nou Campe, v Lobotkovi videli tento mesiac najlepšieho muža celej zostavy. 

Slovenský futbalista nastúpil na štyri zápasy (v troch od začiatku), klubu z Galície pomohol k výhre nad Levante, dvom remízam s Realom Madrid a Barcelonou, škvrnou bola iba vysoká prehra v odvetnom zápase pohára proti katalánskemu gigantovi.

Lobotka si odniesol ocenenie hráč mesiaca vo svojom klube. V doterajšom priebehu sezóny má podľa renomovaného portálu whoscored.com najlepšie hodnotenie ako defenzívny záložník, a to konkrétne 7.18/10. Lepší štart do nového roka si tak Stano nemohol priať.  

 

#thanks#to#everyone#playerofthemonth

Príspevok, ktorý zdieľa stanley37 (@stanleylobotka37),


Tagy: Celta Vigo Stanislav Lobotka

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
športky
Foto:
rccelta.es; Instagram/Stanley Lobotka

DISKUSIA