VIDEO Kapitán dvadsiatky ohúril: Bodák neskutočne zahanbil obrancov súpera

Martin BodákMartin Bodák Zdroj: SITA

MEDICINE HAT - Minulú noc sa v kanadskej juniorskej WHL postavili proti sebe mužstvá domáceho Medicine Hat Tigers proti Kootenay Ice, za ktoré nastupuje aj kapitán slovenskej dvadsiatky Martin Bodák. Keďže Kootenay sa nachádza tesne nad čiarou postupu do play-off, potrebuje každý bod.

V 37. minúte zápasu svietil na tabuli stav 2:1 pre domácich, čo "ťažko niesol" Martin Bodák. Slovenský bek si vzal puk, prekorčuľoval s ním do útočného pásma a obrancov si obohral ako začiatočníkov. Vyrovnal na 2:2, v tretej časti hry sa jeho tímu podarilo skórovať dvakrát a z ľadu Medicine Hat si odniesol cenný triumf 4:2. 

Po dueli ho chválil aj tréner James Patrick: "Je naším najlepším obrancom a ak sa pozriete naprieč ligou, je jedným z lepších obojsmerných bekov v súťaži." O situácii sa vyjadril aj sám Martin: "Mali sme presilovku, len som si zobral puk a oni ma nechali prejsť až pred bránu," okomentoval situáciu slovenský bek. 

Bodák má v doterajšom priebehu sezóny na konte 16 bodov v 33 zápasov a ako môžeme vidieť, pochvalu dostáva na požiadanie. Zdá sa, že tréner James Patrick mu plne dôveruje. 

Viac o téme: Martin Bodák Kootenay Ice Medicine Hat Tigers
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA; VIDEO: YouTube
  • Zdroj: športky

Súvisiace články