Veľká strata pre olympijskú reprezentáciu: Úradujúci slovenský majster povedal NIE!

Tréner Banskej Bystrice Vladimír OrszághTréner Banskej Bystrice Vladimír Országh Zdroj: TASR

BANSKÁ BYSTRICA - Vedenie úradujúceho slovenského hokejového šampióna HC ’05 iClinic Banská Bystrica sa rozhodlo neuvoľniť trénera Vladimíra Országha pred potreby slovenskej reprezentácie na februárové ZOH 2018 do kórejského Pjongčangu.

Ako informuje facebook denníka Šport, klubu spod Urpína sa nepodarilo nájsť náhradu za svojho kouča. Ten mal od A-tímu odísť na tri týždne. Rozhodnutie prišlo v deň, keď kluby Tipsport ligy neschválili prerušenie najvyššej domácej súťaže počas olympijského turnaja. V 25-člennej nominácii do Pjongčangu figuruje desať tipsportligistov - traja z Banskej Bystrice, po dvaja z Nitry, Košíc, Trenčína a jeden z Liptovského Mikuláša.

Vladimír Országh mal byť na ZOH v Pjongčangu asistent Craiga Ramsayho spolu s Jánom Lašákom, tak to v stredu prezentoval generálny manažér výberu SR Miroslav Šatan. Zraz slovenskej reprezentácie pred olympijským turnajom je naplánovaný na 5. februára, Slováci pod piatimi kruhmi odohrajú zápasy v základnej A-skupine 14. februára proti Olympijským športovcom z Ruska (OAR), o dva dni neskôr budú ich súpermi Američanom a v sobotu 17. februára nastúpia proti Slovincom. Nasledovať budú vyraďovacie súboje s vyvrcholením v podobe zápasu o zlato v nedeľu 25. februára.

Viac o téme: Vladimír Országh HC ’05 iClinic Banská Bystrica
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články