Nečakaný úspech slovenskej cyklistky: Šokovala seba aj všetkých ostatných!

Tereza Medveďová
Tereza Medveďová

GENT - Slovenská dráhová cyklistka Tereza Medveďová obsadila na víkendových pretekoch kategórie CL1 v Gente 2. miesto v scratchi. Kvalitne zajazdil scratch kategórie dvadsaťtrojkárov aj Slovák Andrej Strmiska, ktorý v ňom získal 8. miesto a v bodovačke bol 7.

"Do Gentu cestovala pomerne široká zostava našich dráharov. Ale chceli sme, aby sa znova lepšie rozjazdili aj mladí chalani, aby sa cítili istejšie a vyskúšali viaceré ovály. Je to iné, keď trénujete takmer stále na tom istom mieste a iné, keď potom pretekáte na rôznych povrchoch. Pre niektorých to boli prvé preteky od októbra, takže najvyšší čas znova dostať sa do pretekárskeho tempa," citovala oficiálna tlačová správa Slovenského zväzu cyklistiky reprezentačného trénera Michala Rohoňa. "Tereza druhým miestom v scratchi príjemne šokovala, aj seba aj všetkých nás," dodal.

Takmer celý február sa bude slovenská dráhová reprezentácia pripravovať na sústredení v Taliansku. "Medveďová má síce avizovaný klubový program, no klub počíta s uvoľnením na reprezentačné účely. Tomáš Person a Martin Chren budú v teple riešiť aj úvodné sezónne objemy, Filip Taragel a Strmiska cibriť dráharské zručnosti," uzavrel Rohoň.


Tagy: Tereza Medveďová Andrej Strmiska

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA