Tréner Karlovky krotí optimizmus, kapitán chce lepšie umiestnenie

BRATISLAVA - Parádne umiestnenie. Fanúšik VŠEMvs Karlovka Bratislava a aj slovenského basketbalu má po troch štvrtinách základnej časti SBL dôvod na radosť. Unikátny tím, ktorý hrá predovšetkým s vlastnými odchovancami a bez jediného cudzinca, je momentálne na siedmom mieste v tabuľke. Poloprofesionáli, ktorí trénujú po práci či škole, hrajú v najvyššej basketbalovej súťaži vyrovnanú partiu s americkými či srbskými legionármi v drese súperov.

Play off by zverencom Petra Ivanoviča ujsť nemalo, matematické predpoklady dokonca hovoria o tom, že by si mohli siedme miesto udržať a v play off naraziť na druhý tím po základnej časti. Hráči však upozorňujú, že matematika nič nevyhrá sama a práve oni musia výborné výkony potvrdiť v zostávajúcich deviatich kolách.


“Siedme miesto po troch štvrtinách základnej časti určite teší, stále je však pred nami deväť zápasov a chceme sa posúvať v našej hre stále dopredu,” brzdí predčasnú radosť kouč nášho áčka Peter Ivanovič.


Lístky na zápasy si môžete kúpiť VŠEMvs Karlovka Bratislava TU


Kapitán Michal Kožár si tiež uvedomuje, že pred Karlovkou je tvrdá práca, ale naznačil, že je optimistom: “Momentálne postavenie v tabuľke musíme stále potvrdzovať a pri troche šťastia možno o priečku vylepšiť. Sezónu budeme hodnotiť až po jej konci, teraz je všetko otvorené."

Najväčším pozitívom prebiehajúcej sezóny je z pohľadu fanúšika historické víťazstvo nad Komárnom doma v 24. kola po výsledku 88:80. “Víťazstvo nad Komárnom nás určite veľmi teší a potvrdzuje herný progres z posledného obdobia. S hrou, ktorú predvádzame, môžeme byť spokojní, no chceli by sme to potvrdiť aj výsledkami. Viacero dobrých zápasov sa nám nepodarilo dotiahnuť do víťazného konca,” opísal Kožár. Kouč prvého tímu tiež hovorí, že víťazstvo nad Komárnom je výsledkom stúpajúcej formy: “V tom čase sme mali za sebou viacero vyrovnaných duelov s tabuľkovo lepšími tímami. Verili sme, že to príde.”

VŠEMvs hrá extraligu štvrtý rok a zdolal už každého súpera okrem mestského rivala z Interu a Prievidze. V 27. kole sa takmer podarilo získať aj skalp Prievidze, tím okolo kapitána Michala Kožára nad Stredoslovákmi v prvom polčase aj viedol a napokon podľahol len o štyri body 72:76.

Radosť Ivanovičovi spravil aj Dalibor Hlivák, ktorý si zahral v repre. “Účasť Dalibora v reprezentácii beriem ako taký čiastkový vrchol v jeho napredovaní, určite si to zaslúži a pomáha mu to individuálne aj tímovo. Verím, že ho budú nasledovať aj ďalší.”

Veľkým prínosom sú predsezónne posily z Komárna Roman Vido a Andrej Kuffa. Kouč však chváli celý tím a vyzdvihol, že hráči sú tím nielen na palubovke. “Vyzdvihol by som celý tím, ich prácu na tréningu, v zápase. Sú veľmi dobrá partia aj mimo ihriska, čo pomáha potom aj práci v tréningovom procese,” opísal Ivanovič.

 


Tagy: VŠEMvs Karlovka Bratislava

Zdroj:
športky
Foto:
mbkkarlovka.sk

DISKUSIA