Výnimočný príbeh amerického fanúšika: Tento rok sa to pre neho všetko skončí

Donald Crisman
Donald Crisman

MINNEAPOLIS - V nedeľu v Minneapolise vyvrcholí liga amerického futbalu NFL. Výnimočnosť súboja o trofej Vinca Lombardiho dokumentuje príbeh Donalda Crismana. Osemdesiatjedenročný fanúšik zo štátu Maine nevynechal ani jeden zápas od roku 1967.

Crisman, ktorý fandí New England Patriots, dokonca minulý rok absolvoval 24-hodinovú cestu vlakom, aby bol v Houstone svedkom dramatického obratu svojich favoritov v záverečnej štvrtine proti Atlante (34:28).

Tento ročník však bude pre Crismana špeciálny. Vystúpenie svojich "Pats" proti Philadelphii Eagles si vychutná bez svojho priateľa zo San Francisca, ktorý mu 50 rokov robil spoločnosť na finálových zápasoch, no na jeseň zomrel. Pán v rokoch pripúšťa, že vek neoklame ani on, a Super Bowl LII bude asi jeho posledným. Oddaný dôchodca si pritom všetky vstupenky s výnimkou jednej hradil zo svojich peňazí. V roku 2010 mu ju zatiahla spoločnosť Visa za vystúpenie v jej reklame. Účasť na Super Bowle nepatrí medzi najlacnejšiu záležitosť, na oficiálnom webe profiligy sa pohybujú ceny lístkov od 3200 do 29 500 amerických dolárov. Super Bowl LII sa začne od 0.30 h SEČ.


Tagy: New England Patriots Donald Crisman

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Robert F. Bukaty

DISKUSIA