Smutné udalosti si pripomínali v troch mestách: Letecká tragédia v Mníchove má 60 rokov

Vtedajšia 11-ka Manchestru United
Vtedajšia 11-ka Manchestru United

MANCHESTER - Pri príležitosti 60. výročia leteckej katastrofy futbalistov Manchestru United sa vo viacerých európskych mestách uskutočnili spomienkové podujatia. Ľudia v samotnom Manchestri, ale aj v Mníchove a Belehrade si uctili 23 obetí tragédie, medzi ktorými boli aj ôsmi hráči "červených diablov" a traja funkcionári tohto anglického klubu.

Bývalý tréner United Sir Alex Ferguson vystúpil s príhovorom na pietnom stretnutí v Manchestri. Súčasný kapitán mužstva Michael Carrick a portugalský kouč José Mourinho položili na Old Trafforde vence.

Minúta ticha bola súčasťou pietnej akcie v nemeckom Mníchove. Starosta bavorskej metropoly Dieter Reiter sa prihovoril k prítomným, ich počet odhadli na 2000 osôb.

 

Tryzna sa uskutočnila aj v srbskom Belehrade, kde členovia akadémie Manchestru United absolvujú v stredu stretnutie play-off mládežníckej LM proti rovesníkom z domáceho tímu FK Brodarac.

K tragédii došlo 6. februára 1958, keď sa hráči ManUtd vracali z Belehradu zo zápasu vtedajšieho Európskeho pohára majstrov (terajšia Liga majstrov) proti miestnej Crvenej zvezde. Stroj sa po doplnení paliva v Mníchove pokúsil vzlietnuť, ale nepriaznivé počasie viedlo k jeho zrúteniu.


Tagy: Manchester United

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter/Manchester United

DISKUSIA