Hriešnik Evra mieri späť do Anglicka: Opäť si zahrá Premier League!

Patrice Evra s dresom West Hamu
Patrice Evra s dresom West Hamu

LONDÝN - Francúzsky futbalový obranca Patrice Evra sa vráti do anglickej Premier League. Ako na twitteri informoval redaktor denníka The Times Paul Joyce, 36-ročný rodák zo senegalského Dakaru podpíše kontrakt s West Hamom United.

Podľa britského novinára Evra v stredu v Londýne podstúpi lekársku prehliadku a podpíše s "kladivármi" bližšie nešpecifikovaný kontrakt. Joyce je v Anglicku známy spoľahlivými a preukázateľnými informáciami.

Evra je bez klubovej príslušnosti od vlaňajšieho novembra. Vtedajší zamestnávateľ Olympique Marseille s ním ukončil spoluprácu pre škandalózne správanie pred zápasom Európskej ligy na ihrisku Vitórie Guimaraes, keď kopol do tváre jedného z fanúšikov.

Európska futbalová únia (UEFA) ho potrestala zákazom štartu na kontinentálnej pohárovej scéne do 30. júna 2018, čo pre West Ham, ktorý pôsobí iba v domácich súťažiach, nepredstavuje žiadny problém.

Evra bol v rokoch 2006-2014 hráčom iného účastníka anglickej Premier League - Manchestru United. Za tím z Old Traffordu odohral 379 súťažných duelov, strelil v nich desať gólov. V drese "červených diablov" päťkrát vyhral anglickú ligu. V sezóne 2007/2008 triumfoval v prestížnej Lige majstrov.


Tagy: Patrice Evra West Ham United

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
whufc.com

DISKUSIA