Fourcadova zlatá jazda sa zmenila na katastrofu: V horší moment to prísť nemohlo!

Martin FourcadeMartin Fourcade Zdroj: SITA/AP

PJONGČANG - Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö zvíťazil vo štvrtkových vytrvalostných pretekoch na 20 km na zimných olympijských hrách 2018 v Pjongčangu v Kórejskej republike. Napriek dvom trestným minútam triumfoval o 5,5 sekundy pred strelecky bezchybným Slovincom Jakovom Fakom. Tretí s odstupom 14,2 s bol Rakúšan Dominik Landertinger, ktorý takisto sklopil všetkých dvadsať terčíkov.

Francúzsky líder Svetového pohára 2017/2018 Martin Fourcade dlho siahal po druhom zlate do svojej zbierky z areálu Alpensia k pondelňajšiemu zo stíhacích pretekov na 12,5 km, ale nezvládol posledné dve rany a napokon s mankom 42,4 s obsadil piate miesto. Štvrtý s jedným zaváhaním bol Švéd Sebastian Samuelsson, chýbalo mu 29,1 s.

Nemecký nečakaný hrdina nedeľňajších rýchlostných pretekov na 10 km Arnd Peiffer urobil tri chyby a s odstupom 2:25,8 min a tesne sa nezmestil do Top 20. Zo slovenskej štvorice bol jednoznačne najlepší 34. Matej Kazár, ktorý urobil dve chyby a zaostal o 3:48,6. Vôbec sa nedarilo Martinovi Otčenášovi, Michalovi Šimovi a Tomášovi Hasillovi - nachádzajú sa na 84., 85. a 86. pozícii vo výsledkovej listine ako najhorší zo všetkých adeptov.

"Snažil som sa zastrieľať dobre, aj preto som bol na strelnici dlhší čas. Bilancia 0-1-1-0 je pekný výkon, no chcelo by to ešte jednu nulu. Boli to vypäté preteky. Na ´ležkách´ som cvakal, vietor sa menil. Po bežeckej stránke to pre mňa boli jedny z lepších pretekov. Som okolo tridsiateho miesta; dúfam, že to bude stačiť na miestenku v mass-štarte. Bude to tesné. Najlepšie sa mi v Pjongčangu bežalo počas šprintu, bolo z toho 22. miesto. Na trati sa už cítim celkom dobre. Verím, že príde nejaká nula, ak nie v mass-štarte, tak v štafetách," povedal Kazár pre RTVS.

"Hneď na prvej ležke som síce vietor nejako príliš necítil, ale všetky rany išli dolu a tri odfúknuté mi hneď pochovali preteky. Skúšal som na to bežecky zatlačiť a aj po jednej chybe v stoji sa to prípadnými nulami ešte dalo vytiahnuť vyššie, ale na druhej ležke prišli ďalšie tri trestné minúty... Na trati som sa cítil dobre, ale v tejto sezóne sa strelecky trápim," skonštatoval Hasilla.

"Nebola to dobrá premiéra - ani na strelnici ani po bežeckej stránke, nešlo sa mi dobre. Bežalo sa mi ťažko, na strelnici to tiež nevyšlo, výsledok teda bol dosť zlý. Pokyny od trénera? Mal som si dávať pozor na vietor, ktorý fúka raz tak a raz onak. Dnes boli na strelnici celkom dobré podmienky, no aj tak to nevyšlo. Na strelnici sa v tejto sezóne trápim, treba niečo zmeniť, aby to v budúcnosti bolo lepšie. Štartovať na ZOH je motivácia. Nabral som nejaké nové skúsenosti a niečo som si z toho snáď zobral," uviedol Šima.

BIATLON
Vytrvalostné preteky mužov na 20 km: 1. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 48:03,8 min (2), 2. Jakov Fak (Slovin.) +5,5 s (0), 3. Dominik Landertinger (Rak.) +14,2 (0), 4. Sebastian Samuelsson (Švéd.) +29,1 (1), 5. Martin Fourcade (Fr.) +42,4 (2), 6. Benjamin Weger (Švaj.) +48,6 (1), 7. Michal Krčmář (ČR) +1:15,5 min (1), 8. Fredrik Lindström (Švéd.) +1:22,1 (1),... 34. Matej Kazár +3:48,6 (2), 84. Martin Otčenáš +9:12,2 (5), 85. Michal Šima +9:48,5 (6), 86. Tomáš Hasilla (všetci SR) +10:51,4 (9)

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7
Viac o téme: Slovensko Matej Kazár Martin Otčenáš ZOH 2018 Pjongčang
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP
  • Zdroj: športky, SITA

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy