Štvorročný tenisový pôst sa skončil: Wimbledonská víťazka sa vracia na dvorce

Marion Bartoliová
Marion Bartoliová

LONDÝN - Francúzska grandslamová šampiónka Marion Bartoliová splnila základnú podmienku na návrat do tenisového diania po viac ako štvorročnej odmlke. Medzinárodná tenisová federácia (ITF) oznámila, že dobyvateľka Wimbledonu 2013 strávila požadovaný čas v antidopingovom programe.

Bartoliová začiatkom januára potvrdila predznamenané z decembra: plánuje svoj návrat do diania v marci v americkom Miami, najneskôr v júni v britskom Nottinghame. Zároveň však nevylúčila, že ak tréningové modelované stretnutia nedopadnú uspokojivo, vzdá sa myšlienky na comeback.

Tridsaťtriročná niekdajšia sedmička singlového renkingu WTA Bartoliová pre denník L´Équipe konkretizovala plán v podobe Miami, Madridu, Ríma a parížskeho Roland Garros, ale aj alternatívu znejúcu Nottingham, Birmingham a londýnsky Wimbledon. Už v pondelok 5. marca bude v newyorskej hale Madison Square Garden medzi ôsmimi aktérkami exhibičného podujatia Tie Break Tens napríklad s domácimi sestrami Serenou a Venus Williamsovými.

Bartoliová vzbudila porovnateľnú senzáciu ako na londýnskej tráve, keď po niekoľkých týždňoch od životného úspechu oznámila koniec svojej kariéry pod vplyvom fyzickej aj mentálnej vyčerpanosti. Oba základné údery obojručne hrajúca Bartoliová medzičasom mala obrovské zdravotné problémy, nielen vinou vírusu nachytaného zrejme v Indii, ale aj pod vplyvom nevydareného vzťahu extrémne schudla. Na Wimbledone 2016 ju lekári varovali, že ak sa zapojí do exhibičnej súťaže legiend, jej oslabené srdce to nemusí zniesť. Odvtedy sa vystrábila, je pod priebežným medicínskym dohľadom.


Tagy: Marion Bartoliová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA