VIDEO Je to naozaj pravda či sen? Českí komentátori šaleli, ona stále nechápala!

Ester Ledecká
Ester Ledecká

ČONGSON - Nevídané a neslýchané v zimných športoch sa stalo skutočnosťou. Ester Ledecká, známa najmä ako skvelá snoubordistka, aktuálna majsterka sveta v paralelnom obrovskom slalome, sa stala v zjazdovom lyžovaní olympijskou šampiónkou v super G.

Podarilo sa jej to ako prvej žene v histórii zimných olympiád, ktorá robí dva rozdielne športy na vysokej profesionálnej úrovni. A to má ešte reálnu šancu na zlato práve v snoubordingu v paralelnom obrovskom slalome.

V čase, keď Rakúšanka Anna Veithová v pozícii líderky rozdala už zo dvadsať úsmevov do kamier Eurosportu a pomaly sa chystal kvetinový ceremoniál pre trio medailistiek, nastalo v cieľovom priestore v Čongsone nečakané vzrušenie.

Dvadsaťdvaročná a málo skúsená Ester Ledecká štartujúca s "neškodným" číslom 26 mala s výnimkou prvého všetky medzičasy lepšie ako už takmer istá obhajkyňa olympijského zlata Veithová. Cieľovú čiaru napokon preťala s náskokom jednej stotinky. Nastali sekundy zmätočných a nechápavých pohľadov. Nová olympijská víťazka sa spočiatku mračila a krčila plecami, až sa napokon na jej tvári rozhostil široký úsmev. Nechcela, ale napokon pochopila.

"Stále som si myslela, že je to iba žart a že k môjmu času pridajú nejaké dve-tri sekundy navyše," vravela Ledecká v dobrej nálade na tlačovej konferencii. "Bola som v totálnom šoku, čo sa to so mnou deje. Zrazu došiel za mnou nejaký pán v bunde s nápisom FIS a začal usmerňovať každý môj krok. 'Sem sa pôjdeš odfotiť, tam sa zasa postavíš na najvyšší stupienok pri ceremoniáli.' Stále som sa ohliadala za seba, ku komu to hovorí. Neverila som, že sa baví so mnou," pokračovala Ledecká, ktorá stále pôsobila, ako keby bola v miernom šoku.


Tagy: Ester Ledecká

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP Photo/Christophe Ena; Video: streamable ČT Sport

DISKUSIA