Ohlasy zo slovenskej kabíny po výprasku: Hanbu sme si určite neurobili!

Sklamaní slovenskí hokejisti po prehre s USA
Sklamaní slovenskí hokejisti po prehre s USA

PJONGČANG - Slovenskí hokejisti nepostúpili do štvrťfinále na ZOH v Pjongčangu. V utorňajšom kvalifikačnom zápase prehrali s USA 1:5 a s turnajom sa rozlúčili v rovnakej fáze ako pred štyrmi rokmi v Soči. Američania nastúpia vo štvrťfinále proti Čechom v stredu 21. februára o 4.10 SEČ. Športky vám prinášajú hlasy po zápase:

Craig Ramsay (tréner SR): "S naším vystúpením nie som spokojný. Nepodarilo sa nám síce postúpiť do štvrťfinále, ale taká vysoká prehra je krutá. Urobili sme niekoľko veľkých chýb, ktoré náš súper potrestal. Chybami boli najmä vylúčenia. V presilovke sme síce znížili a videli sme šancu na návrat do zápasu, ale súper hral dobre a nedovolil nám to. Rád by som vyzdvihol výkon brankára Jána Laca."

Vladimír Országh (asistent trénera SR): "Je to pre nás veľké sklamanie, najmä po tom, čo sme turnaj sme začali víťazstvom proti Rusom. Teraz to bol zápas o všetko, prvá tretina bola z našej strany solídna. Opäť ma mrzia naše vylúčenia. Urobili sme zopár chýb, kde nás stáli lepší výsledok. V závere sme to potrebovali otvoriť, aby sme skórovali a vyústilo to v takýto krutý výsledok. Musíme sa na to pozerať pozitívne, bolo tu veľa mladých chalanov. Hanbu sme si určite neurobili, pre mladých hráčov to je veľký posun dopredu. Chýbal nám strelec, ale mali sme i málo agresivity pred súperovou bránkou. Mali sme streliť nejaké škaredé góly. Opakujem, pre mladých hráčov to bola veľká škola."

Tomáš Surový (kapitán SR): "Sme sklamaní, že po tých Sľubných výkonoch v skupine sme neodohrali zápas, ktorý by nám dal šancu na postup do štvrťfinále. Za stavu 0:3 sa to už ťažko doťahuje, mali sme si to postrážiť, proti takému mužstvu ako USA sa to ťažko doháňa. V tretej tretine sme nedokázali znížiť na rozdiel jedného gólu, naopak, oni zase odskočili na tri. Nie je dobré, keď dostaneme toľko gólov v oslabení, alebo sa oni po oslabeniach dostanú na koňa. V presilovke na začiatku tretej tretiny sme mali dať kontaktný gól, ale nepodarilo sa. Ale nebolo to len o vylúčeniach, prehrali sme to ako tím. Mali sme dať viac gólov, proti Rusku či Slovinsku sme strelili len dva, s tým sa dlhodobo ťažko vyhráva. Najmä my útočníci sme tam na to, aby sme dávali góly."

Ján Laco (brankár SR): "V tomto súboji rozhodli presilovky. My sme nevyužili ani jednu a Američania až tri. V takýchto dôležitých zápasoch nám nemôže stačiť výkon, aký sme predviedli. Reprezentanti USA zúžitkovali všetky možnosti, ktoré sme im ponúkli."

Ladislav Nagy (útočník SR): "Pred zápasom sme si povedali, aby sme hrali čo najviac v rovnovážnom stave, no to sa nám nepodarilo. Zase sme mali dosť veľa vylúčení a Američania hrajú presilovky vynikajúco, potvrdili to troma gólmi. Je to škoda, keby sme hrali piati proti piatim, myslím si, že by sme boli vyrovnaným súperom. Chceli sme postúpiť, no nevyšlo nám to. Mrzí nás najmä zápas so Slovincami, ktorý keby sme vyhrali, tak nehráme o postup. Je to veľká škola pre mladých chalanov. Ramsay i Šatan robia dobrú prácu a do budúcnosti to bude super."

Peter Čerešňák (obranca SR): "Určite je to veľké sklamanie, chceli sme postúpiť. Bohužiaľ, mali sme veľa faulov, v takýchto zápasoch to rozhoduje. Uberá to sily, potom energia chýba. Už si ani nepamätám všetky tie fauly, nemôže sa to však stávať. Útočníci sa to snažili dávať na obrancov, zrejme tým to bude, že sa nám obrancom darilo strieľať góly. Celý turnaj sme mali dobre rozohraný, zápas so Slovinskom sme nedotiahli do víťazstva. To je asi najväčšia škoda."

Juraj Mikuš (obranca SR): "Keď po dobrej prvej tretine dostanete za minútu dva góly, zrazu to na ten tím dopadne. Trvalo desať minút, kým sme sa z toho trošku postavili a potom nám ten čas chýbal. Dlho som nehral, takže zo začiatku som mal toho plné zuby, ale postupne sa mi hralo lepšie a lepšie. Škoda, že to bol môj prvý aj posledný zápas na turnaji."

Marek Ďaloga (obranca SR): "Znovu to bolo o oslabeniach. Hovorili sme si, že sa musíme vyvarovať vylúčení, ale nedarí sa nám to. Neviem, kde je chyba. Problémom bola aj naša efektivita. Šance sme si vypracovali, aj ja osobne som nejaké mal, no nepremenili sme ich. Neviem, čo som mal pri nich urobiť inak, asi som mal skôr strieľať. Američania nám ukázali ako sa to má hrať a premieňať. Myslím si, že hokej bol vyrovnaný, ale oni góly dali a my nie. V tom bol rozdiel."

Zverenci trénera Craiga Ramsayho tak v Pjongčangu dosiahli v štyroch stretnutiach iba jedno víťazstvo, keď hneď v úvodnom stretnutí B-skupiny zaskočili Olympijských športovcov z Ruska 3:2. Následne však prehrali 1:2 s USA a 2:3 po nájazdoch so Slovinskom, čo znamenalo posledné miesto v tabuľke a s turnajom sa rozlúčili vysokou prehrou 1:5 opäť s Američanmi.


Tagy: Slovensko USA ZOH 2018

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA/Martin Medňanský

DISKUSIA