Blatter nechce videorozhodcu na svetovom šampionáte: MS nemôžu slúžiť ako experiment

Prezident FIFA Sepp BlatterPrezident FIFA Sepp Blatter Zdroj: SITA

BERN - Bývalý šéf Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Joseph Blatter vyzval futbalových "zákonodarcov", aby odmietli zavedenie systému videoasistenta rozhodcu (VAR) na tohtoročných MS v Rusku. O budúcnosti tejto technológie má v sobotu v Zürichu rozhodnúť Medzinárodný výbor pre pravidlá futbalu (IFAB).

"Môj osobný apel pre IFAB, strážcov pravidiel hry - MS nesmú byť použité ako experiment na takúto zásadnú zmenu: VAR," napísal na sociálnej sieti Blatter, ktorý stál na čele FIFA 17 rokov. V roku 2015 odstúpil po obvineniach z korupcie. Dostal dištanc na šesť rokov.

Skúšobné zavedenie videorozhodcov v Nemecku, Taliansku a Anglicku prinieslo aj sporné verdikty a malo zmiešané ohlasy. Napriek tomu je súčasný prezident FIFA Gianni Infantino veľký fanúšik technológie a chce ju presadiť aj na MS. Šéf Európskej futbalovej únie (UEFA) Aleksander Čeferin naopak vidí viacero problémov a VAR sa nebude používať v budúcom ročníku Ligy majstrov.

IFAB pravdepodobne umožní národným zväzom, aby mohli systém asistenčného videorozhodcu použiť podľa vlastného uváženia vo všetkých súťažiach, pripomenula agentúra DPA.  

Viac o téme: FIFA Joseph Blatter
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články