Toto sú mená súperov Slovákov na európskom šampionáte: Pokúsime sa ich zaskočiť

Reprezentácia slovenskej republiky
Reprezentácia slovenskej republiky

BARCELONA - Slovenskí vodnopóloví reprezentanti spoznali svojich súperov v základnej skupine na 33. majstrovstvách Európy, ktoré sa od 14. do 28. júla 2018 uskutočnia v španielskej Barcelone. Zverenci trénera Petra Nižného, ktorí si účasť na kontinentálnom šampionáte vybojovali nedávno v kvalifikačnom dvojzápase s Portugalčanmi (16:4 a 9:2), budú účinkovať v D-skupine. Stredajší žreb rozhodol, že ich súpermi budú obhajcovia titulu spred dvoch rokov a zároveň zlatí medailisti z ostatných troch ME Srbi, Rusi a Rumuni.

"Myslím si, že každý pozná silu Srbov. Sú jednoznačnými favoritmi nielen našej skupiny, ale určite budú pomýšľať aj na celkové prvenstvo. Rusi sú zrejme výkonnostne o niečo vyššie ako my. Dobre sa však na nich pripravíme a určite sa ich pokúsime zaskočiť. Zápas proti Rumunom bude podľa môjho názoru súbojom o tretie miesto v skupine. Máme na nich, naposledy sme ich zdolali a v Barcelone nebude náš cieľ iný," vyjadril sa pre denník Šport na adresu súperov kormidelník vodných pólistov SR Peter Nižný.

Na turnaji mužov sa predstaví 16 tímov, v kategórii žien to bude tucet družstiev, medzi ktorými však budú chýbať zverenky trénerského dua Marek Gális - Cinzia Ragusová. Slovenky v kvalifikácii o postup na ME 2018 tesne neuspeli v súbojoch s Turkyňami, s ktorými doma remizovali 11:11 a u nich podľahli 9:10. Obhajkyňami titulu z Belehradu 2016 sú maďarské vodné pólistky.

Zloženie základných skupín na 33. majstrovstvách Európy vo vodnom póle v Barcelone (14. - 28. 7. 2018):

MUŽI

A-skupina: Maďarsko, Taliansko, Nemecko, Gruzínsko
B-skupina: Čierna Hora, Španielsko, Malta, Francúzsko
C-skupina: Grécko, Chorvátsko, Holandsko, Turecko
D-skupina: Srbsko, Rusko, Rumunsko, Slovensko

ŽENY

A-skupina: Holandsko, Taliansko, Grécko, Francúzsko, Izrael, Chorvátsko
B-skupina: Maďarsko, Španielsko, Rusko, Srbsko, Turecko, Nemecko


Tagy: Slovensko Peter Nižný

Zdroj:
SITA
Foto:
swimmsvk.sk

DISKUSIA