Prvé zlato z Kórey je doma: Zdvihol sa nám adrenalín, ale verili sme vo víťazstvo

Henrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou ŠubrtovouHenrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtovou Zdroj: Facebook Slovenský paralympijský výbor

ČONGSON - Slovenská výprava získala v úvodný deň zimných paralympijských hier v Pjongčangu dve medaily v alpskom lyžovaní. V zjazde zrakovo znevýhodnených potvrdila úlohu favoritky Henrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtovou, ktoré si vybojovali zlato, medzi muži skončili strieborní Jakub Krako s navádzačom Branislavom Brozmanom.

"Je to skvelý pocit a užívame si to. Tak ako celú jazdu, aj tieto momenty po pretekoch. Mala som problém v jednej pasáži, ale udržala som to. Jazda bola dobrá, rýchla, plynulá a aspoň ja som sa počas nej dobre cítila. A mala som dobrý pocit aj po dojazde do cieľa. Aj čas bol dobrý, takže sme si verili, že by to mohlo vyjsť na víťazstvo, hoci Millie Knightová nám trošku zdvihla adrenalín. Bolo tam také napätie, ale dopadlo to v náš prospech a tešíme sa z toho," povedala pre spv.sk najúspešnejšia slovenská zimná paralympionička Farkašová.

Medailové ambície mali aj Miroslav Haraus s navádzačom Marošom Hudíkom, no o popredné umiestnenie ich pripravil pád krátko po štarte.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Henrieta Farkašová Natália Šubrtová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Facebook Slovenský paralympijský výbor
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články