Žilina dostala súpera, na ktorého to vie: Zvolen je favorit, my nemáme čo stratiť!

Radosť hráčov MsHK DOXXbet Žilina
Radosť hráčov MsHK DOXXbet Žilina

ŽILINA - Zopakovať si slastné pocity z vlaňajška a potvrdiť, že to na Zvolen vedia. To sú hlavné túžby hokejistov MsHK DOXXbet Žilina pred štvrťfinálovou sériou Kaufland play off Tipsport Ligy. Nielen vo vlaňajšej vyraďovačke, ale aj v aktuálnej sezóne potvrdili, že to na tím Petra Mikulu vedia aj napriek výraznému rozdielu v tabuľke.

Základná časť sezóny 2017/2018 nebola pre Žilinčanov taká úspešná ako predošlá. Vlani v nej obsadili 4. miesto a play off začínali doma. Tentoraz obsadili až siedme miesto a posledné kolo určilo, že ich súperom bude opäť Zvolen. "Nechcem povedať, že sme si Zvolen vyslovene želali, ale v tejto sezóne sme s ním odohrali vyrovnané zápasy, takže si veríme," uviedol útočník Juraj Jurík pre TASR. Žilinčania vlani postúpili po výsledku 4:3 na zápasy, ten rozhodujúci doma vyhrali 3:2. Skutočnosť, že Zvolen ako súper Žilinčanom sedí, potvrdzovali aj v nedávno skončenej základnej časti. Hoci v nej tentoraz nebodovali tak pravidelne ako vlani, Zvolenčanov dokázali trikrát zdolať. Najvýraznejšie v predošlom vzájomnom zápase, keď mu po výsledku 5:0 naštrbili ambície vyhrať základnú časť. "Možno to bude v hlavách zvolenských hráčov, ale my na to myslieť nebudeme. Ja totiž tvrdím, že play off je nová súťaž a základná časť sa akoby nuluje. Zápasy pôjdu rýchlo za sebou a na bilanciu zo základnej časti nikto myslieť nebude," poznamenal Jurík. Pre českého útočníka bolo vlaňajšie štvrťfinále mimoriadne zaujímavé, keďže počas sezóny 2016/2017 zamieril do Žiliny práve zo Zvolena. Hoci od jeho odchodu už uplynulo 1,5 roka, séria proti bývalému klubu bude pre neho aj tentoraz špeciálna. 

Zatiaľ čo po základnej časti minulej sezóny boli Žilinčania o šesť bodov lepší než ich súper, tentoraz za Zvolenom zaostali o priepastných 39 bodov. Z toho jasne vyplývajú pozície favorita a outsidera, ktorý môže iba prekvapiť. "Zvolen je favorit, my nemáme čo stratiť. Ak sa séria opäť dostane do siedmeho zápasu, tak v ňom môže mať výhodu outsider, ktorým sme tentoraz my. To by som však už veľmi predbiehal, je to ešte ďaleko," uviedol Juraj Jurík. 

"Máme súpera, ktorý nám v priebehu sezóny nesedel. Musíme si s tým poradiť, za vlaňajšok máme čo vracať, predpokladám, že to bude zbytočne aj o nervoch. Osobne si myslím, že z hľadiska kvality kádrov štvrťfinálové zápasy zvládneme," povedal tréner Zvolena Peter Mikula.

HKM Zvolen mieri v tejto sezóne vysoko. "Cieľ sme mali vyhrať základnú časť, vyplývalo to jednoznačne z toho, aké sa u nás vo Zvolene nastavili podmienky," odhodlane pripomína Ján Ťavoda. "Nakoniec je aj druhé miesto pekné, ak postúpime cez prvé kolo, opäť budeme môcť začať doma, a to je dosť dôležité. Čo sa týka Žiliny, neviem ako chalani, ale mne sa proti nej hrá vždy dobre, či už vonku, alebo doma. Hrával som tam, ja som na ten kostol, čo tam majú, zvyknutý, a myslím si, že ani u chalanov nejaký blok zo Žiliny nevznikol, aj keď nám niektoré zápasy proti nej nevyšli. Obdobie, keď som v Žiline pôsobil, bolo jedno z tých lepších v kariére, bolo tam fajn, no ja som sa chcel posunúť trochu vyššie. Väčšie ambície tam nemali, len si zahrať play off. Teraz sa vo Zvolene skloňuje titul, čo každému z nás vo vývoji len prospeje."


Tagy: HKM Zvolen MsHK DOXXbet Žilina

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA