Slováci stále v hre o šampionát: Brunegraf je rád, že sme neupadli do depresie

Slovensko si odváža z Albánska tri body
Slovensko si odváža z Albánska tri body

TIRANA - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov triumfovala v piatkovom stretnutí 2. skupiny kvalifikácie majstrovstiev Európy 2019 tejto vekovej kategórie na pôde albánskych rovesníkov 3:2. Zverenci Ota Brunegrafa síce prehrávali 0:1 aj 1:2, ale dvoma gólmi v záverečných minútach riadneho hracieho času preklopili zápas na svoju stranu. Víťazný zásah si pripísal Samuel Mráz a Brunegraf absolvoval úspešný debut v úlohe hlavného trénera.

Tímy si opäť zmerajú sily v utorok 27. marca o 17.20 h v Žiline. Mladí Slováci figurujú po šiestich odohraných dueloch na tretej priečke s deviatimi bodmi.

hlas po zápase (zdroj: futbalsfz.sk):
Oto Brunegraf, tréner SR 21: "Vôbec by som neriešil, že to bol môj prvý zápas v úlohe hlavného trénera. Chceli sme živiť nádej, ktorá spočívala v troch bodoch z tohto duelu. Teší ma, že chalani išli až do konca. Nebolo to o šťastí, ale o neskutočnej vôli. Po prvom ani po druhom góle sme neupadli do depresie. Podmienky boli veľmi ťažké, ale pre oba tímy. Záver sme mali veľmi silný. Domáci zápas bude úplne o niečom inom. Pevne verím, že sa nám zlepší zdravotný stav a ukážeme viac 'futbalovosti'."

Nikolas Špalek (krídelník SR "21", autor gólu): "V prvom rade treba povedať, že terén bol náročný a hralo sa na ňom veľmi ťažko. Treba uznať, že sme bojovali a mysleli len na víťazstvo. Bolo super, že hneď po prestávke sme zareagovali na nepriaznivý stav. V celom zápase sa ukázal tímový duch."


Tagy: Slovensko Albánsko Oto Brunegraf

Zdroj:
TASR
Foto:
Facebook Federata Shqiptare E Futbollit

DISKUSIA