Malá revolúcia v hokejbale, a to doslova: WBHF prichádza s unikátnym projektom

WBHF prichádza s veľkou novinkou
WBHF prichádza s veľkou novinkou

BRATISLAVA - Hokejbalová federácia WBHF (World Ball Hockey Federation) prichádza s revolučným projektom.

Vedenie federácie na čele s výkonným viceprezidentom Jaroslavom Meliškom si za cieľ stanovilo expandovanie tohto športu do celého sveta, k čomu má dopomôcť absolútne unikátny projekt. WBHF spúšťa novú kategóriu, a to konkrétne formát 2vs2.

"Hrať sa bude na ihriskách o rozmeroch 16m x 8m a malými bránkami o rozmeroch 80cm x 50cm. V poli budú dvaja hráči a hrať sa bude bez klasických brankárov. Hrací čas bude dvakrát 10 minút. Trestné minúty budú 1, 3 a 5 minút. Novinkou bude, že rozhodovať zápas bude jeden rozhodca, vhadzovanie sa bude robiť len pri góle, začiatku zápasu a vylúčení," priblížil nový formát Melišek.

A kedy môžeme očakávať prvú významnú udalosť v tomto formáte? "Ukážkové zápasy budú čoskoro. S naším partnerom už pripravujeme výrobu ihriska. Výhodou bude, že ihriská budeme zapožičiavať na podujatia do celej Európy. Budú vhodné aj na umiestnenie do hocijakého nákupného centra, kde budeme náš šport promovať. Od ďalšieho partnera budeme mať na to špeciálnu dodávku, kde sa zmestia až tri kompletné ihriská. Prvé majstrovstvá chceme zorganizovať už v januári 2019 v rámci Kongresu WBHF. Chceme z toho urobiť tradíciu a každoročnú akciu, pretože v rámci rokovaní budeme chcieť dostať nové krajiny na väčšie a tradičné hokejbalové formáty."

WBHF už v roku 2015 prišla s projektom 3vs3, ktorý sa stretol s pozitívnymi ohlasmi. V tejto kategórii sa uskutočnili už aj dva šampionáty, konkrétne v Bratislave a kanadskom Montreale a tento rok v novembri sa v hlavnom meste Slovenska chystá ďalší veľkolepý športový sviatok.

Vedenie federácie má s projektom 2vs2 veľké ambície. Na otázku, v čom je najväčšia výhoda tohto formátu, je odpoveď jednoduchá. "Na jeden tím stačia iba traja hráči. Maximum bude 5 hráčov v tíme. Ide prirodzene aj o znížené náklady. Tím si sadne do jedného auta a ide hrať. Od tohto formátu očakávame príchod nových 20 až 30 krajín v priebehu troch rokov. Verím svojmu inštinktu, ktorý ma nikdy nesklamal. Informáciu som posunul do sveta a ohlas bol 30% na 70% v môj prospech, čo znamená, že sme ako federácia urobili dobre. Robím hokejbal už vyše 37 rokov, takže mám nejaké skúsenosti a verím, že tento formát bude mimoriadnym prínosom," dodal na záver Jaroslav Melišek.


Tagy: WBHF

Zdroj:
športky
Foto:
wbhf.info

DISKUSIA