VIDEO Trenčín zbabral domácu dohrávku: Dunajská Streda mu jednoznačne naložila

Kristián Koštrna z FC DAC 1904 Dunajská Streda a Jakub Paur z AS TrenčínKristián Koštrna z FC DAC 1904 Dunajská Streda a Jakub Paur z AS Trenčín Zdroj: SITA/Tomáš Somr

TRENČÍN - Futbalisti AS Trenčín prehrali na vlastnom ihrisku s hráčmi Dunajskej Stredy 1:3 v nedeľňajšom stretnutí 4. kola skupiny o titul v nadstavbovej časti futbalovej Fortuna ligy 2017/2018. Za hostí skórovali postupne Eric Davies, Vakoun Issouf Bayo a Kristopher Vida. Domáci v závere už iba znížili, do listiny strelcov sa zapísal striedajúci Hamza Čatakovič. Dunajská Streda sa v tabuľke prebojovala na druhé miesto pred Slovan Bratislava.

Futbalová Fortuna liga 2017/2018 - nadstavbová časť - skupina o titul - 4. kolo - nedeľa:

AS Trenčín - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:3 (0:1)
Góly: 85. Čatakovič - 12. E. Davis, 51. Bayo, 76. Vida, ŽK: 38. Pambou, 53 Macej (obaja Dunajská Streda), rozhodovali: Chmura - Vorel, Štrbo, 1928 divákov

Zostavy:
Trenčín: Šemrinec - Čögley, Kleščík, Lawrence, Skovajsa (75. Van Arnhem) - El Mahdioui - Gong, Paur, Ubbink (70. Sleegers), Azango - Antonio Mance (30. Čatakovič)
Dunajská Streda: Macej - Koštrna, T. Huk, Záhumenský - Rodolfo, Ljubičič, Pambou (77. Herc), E. Davis (58. Živkovič) - Pačinda (10. Vida), Kalmár, Bayo

Vladimír Cifranič, tréner AS Trenčín: "Nedokázali sme nadviazať na zápas so Žilinou. Dokázali nám hostia postrážiť hráčov, čím sme sa nevedeli presadzovať cez krídelné priestory. Mali sme dobré vstupy do prvého a druhého polčasu, mali sme aktivitu, no súper hneď pri prvej šanci v oboch polčasoch dokázal vsietiť gól. Bolo dva nula, išli sme do brejku na troch obrancov a tam sme opäť inkasovali. Bolo po zápase, no aj napriek tomu ďakujem hráčom, že sa naďalej snažili zmeniť priebeh hry aj keď sa im to v konečnom dôsledku nepodarilo."

Marco Rossi, tréner DAC: "Myslím si, že sme proti Trenčínu odohrali opäť veľmi náročný zápas. Náš súper má veľmi dobre organizované mužstvo, ktoré je veľmi silné v držaní lopty. Jeho hráči si dokážu nachádzať priestory, nabiehajú si a sú veľmi silní v súbojoch jeden na jedného. Práve kvôli týmto okolnostiam sme oproti jesennému prehranému duelu zvolili zmenu taktiky. Práve takticky sme odohrali dobrý zápas. Chýbalo nám jedine vzadu viac odvahy. V posledných pätnástich minútach sme sa zbytočne dostali pod tlak a aj sme inkasovali, keď sme Trenčín nechali držať loptu. S výsledkom som však spokojný a ďakujem hráčom aj fanúšikom. To, čo sme dokázali do tejto fázy, tak to od nás nikto nemohol čakať. Závery však môžeme robiť až po 32. kole."

Viac o téme: DAC Dunajská Streda AS Trenčín