Ukážkový prístup hráčov BC Prievidza: Profíci navštívili školy a trénovali so žiakmi

Hráči BC Prievidza učili hrať študentov basketbal
Hráči BC Prievidza učili hrať študentov basketbal

PRIEVIDZA - Basketbalový klub BC Prievidza patrí k najlepším na Slovensku. Vďačí za to aj svojim fanúšikom, ktorí sú azda najlepší v lige. Každý domáci zápas sú tribúny plné ľudí, ktorí oduševnene a zanietenie fandia. Sú si toho vedomí aj hráči, ktorí sa snažia komunite darovanú energiu aj vracať. Hráči si našli čas, aby navštívili päť škôl, kde prezentovali šport a deťom pripravili nezabudnuteľný zážitok.

"Celkovo sme navštívili päť škôl, kde sme prišli propagovať šport, pohyb a samozrejme aj samotný basketbal. Do projektu sa zapojil celý tím, no do každej školy prišla iba vybraná skupinka. Snažili sme vždy poslať domáceho hráča a aj nejakého zahraničného," ozrejmil v rozhovore pre Športky generálny manažér Marko Batina a pokračoval: "Odozva bola veľmi pozitívna, stretli sme sa iba s pozitívnymi reakciami. Deti boli z počiatku hanblivé, no toho sa rýchlo zbavili a zapáčilo sa im to. Mali veľa otázok. Hru im predvádzali hráči, vlastne si vyskúšali, aké je to byť animátormi."

Nebola to prvá a ani posledná podobná akcia z dielne BC Prievidza. V terajšej dobe plnej moderných technológii sa šport často dostáva do úzadia a aj takéto projekty pomáhajú deti priviesť k športu a zdravému pohybu. "Podobné akcie sme robili aj v minulosti a určite v nich budeme aj pokračovať. Už teraz plánujeme, čo zlepšiť, aby to bolo na ďalšiu sezónu ešte lepšie," ukončil Batina.


Tagy: BC Prievidza Marko Batina

Zdroj:
sportky - Rendek
Foto:
Branislav Bucák

DISKUSIA