Iskra nádeje pre Slovensko: Bielorusko si musí poradiť bez Azarenkovej

Victoria Azarenková
Victoria Azarenková

MINSK - Bieloruské tenistky napokon nastúpia bez Victorie Azarenkovej v domácom stretnutí proti Slovenkám 21. - 22. apríla na tvrdom povrchu Rebound Ace v hale Čižovka v Minsku v play-off o svetovú skupinu Pohára federácie 2019 reprezentačných družstiev žien. Staronová šéfka realizačného štábu Bieloruska Tatiana Pučeková sa spolieha na schopnosti kvarteta Alexandra Sasnovičová (49. vo svetovom rebríčku vo dvojhre / nefiguruje vo štvorhre), Arina Sobolenková (61. / 148.), Vera Lapková (130. / 108.), Lidija Morozovová (490. / 63.).

V stredu 11. apríla je všeobecná uzávierka oficiálnych predbežných nominácií na tento asociačný termín Fed Cupu. V každom tíme potom môžu nastať dve zmeny pred žrebom programu v piatok 20. apríla. Slovensko budú reprezentovať Viktória Kužmová, Jana Čepelová, Karolína Schmiedlová a Rebecca Šramková.

Dvadsaťosemročná niekdajšia líderka singlového poradia WTA Azarenková sa v marci vrátila do súťažného diania po odmlke spôsobenej osobnými dôvodmi. Od polovice januára je na základe správy portálu TMZ známe, že americký súd sa priklonil na jej stranu v spore s bývalým životným partnerom Billym McKeaguem o opatrovníctvo ročného syna Lea. Skonštatoval, že kauza nepatrí do pôsobnosti Kalifornie ani iného štátu USA. Azarenková už predtým disponovala rozhodnutím bieloruského súdu v jej prospech. McKeague dostal tri týždne na to, aby sa proti verdiktu odvolal, podľa prezidenta BTF Sergeja Teterina v rozhovore pre Pressbol.by to aj urobil.

McKeague sa už vlani v lete obrátil na americkú justíciu a dosiahol predbežné opatrenie, na ktorého základe chlapec nesmie do doriešenia záležitosti opustiť Kaliforniu. Znamenalo to športovú výluku pre Azarenkovú, lebo v rámci tejto "Sophiinej voľby" odmietla cestovať po svete bez potomka. Bieloruska porodila predvlani v decembri. Po materskej prestávke stihla absolvovať iba štyri turnaje, dva po spomenutej pauze. Vrátila sa v júni na Malorke. V júli prehrala v osemfinále Wimbledonu s Halepovou. S McKeaguem sa rozišli práve po vrcholnom podujatí na londýnskej tráve.

Azarenková bola v Indian Wells práve v Kalifornii v 2. kole, v Miami na Floride, ktoré indikovalo pominutie mimošportového cestovateľského "bloku", sa prebojovala až do semifinále. Figuruje na 92. priečke v počítačovom poradí k 2. aprílu.


Tagy: Bielorusko Victoria Azarenková Slovensko

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA