VIDEO Sagan tesne neustrážil hrdinu z Dánska: Povel vo vysielačke znel jasne!

Michael Valgren
Michael Valgren

VALKENBURG - Dánsky cyklista Michael Valgren z tímu Astana sa stal víťazom 53. ročníka jednorazových pretekov Amstel Gold Race v Holandsku, ktoré sú prvou z trojice prestížnych tzv. ardénskych klasík. V záverečnom špurte po 263 km vo Valkenburgu 26-ročný Valgren zdolal skúseného Čecha Romana Kreuzigera (Mitchelton Scott) a pripísal si najväčší triumf v kariére. Valgren v tomto roku vyhral ešte v úvode sezóny menšiu belgickú klasiku Omloop Het Nieuwsblad a bol aj štvrtý na monumente Okolo Flámska.

Po tretie miesto si s minimálnym odstupom došprintoval dvojnásobný víťaz tohto podujatia Talian Enrico Gasparotto (Bahrain-Merida). Slovák Peter Sagan skončil s odstupom 19 sekúnd štvrtý. Líder tímu Bora-Hansgrohe až do záverečných 2 km bojoval o víťazstvo.

Napokon neustrážil útok dvojice Michael Valgren - Roman Kreuziger, neskôr mu ušiel aj Enrico Gasparotto a v skupine najsilnejších jazdcov finišoval na 4. mieste. Sagan pred týždňom ovládol najprestížnejší a zrejme aj najťažší monument Paríž-Roubaix a v závere jarnej sezóny populárnych jednorazoviek opäť ukázal výbornú formu.

"Dnes sme výborne v tíme spolupracovali najmä s Jakobom Fuglsangom. On bol veľmi silný a podarilo sa mu unaviť ostatných súperov. Môj druhý útok bol veľmi dobrý a stačilo to. Vo vysielačke som už len počul, že mám do toho ísť, čo to dá. Vyšlo to a som šťastný kvôli sebe aj celému tímu," povedal Michael Valgren podľa webu Cyclingnews.


Tagy: Peter Sagan Amstel Gold Race Michael Valgren

Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter Amstel Gold Race, BORA – hansgrohe/Bettiniphoto; Video: Youtube inCycle

DISKUSIA