Svet cyklistiky znovu v slzách: Neuveriteľná príčina smrti 25-ročného Belgičana

Jeroen Goeleven
Jeroen Goeleven

BRUSEL - Belgický cyklista Jeroen Goeleven vo veku 25 rokov odišiel na večnosť. Informuje o tom portál cyclingweekly.com. Goeleven v noci z utorka na stredu skonal v spánku. Stalo sa tak necelé dva týždne po tom, ako jeho krajan Michael Goolaerts dostal infarkt počas jarnej klasiky Paríž - Roubaix a neskôr podľahol.

Goeleven v roku 2015 bol členom kontinentálneho tímu Colbra, neskôr súčasťou menších zoskupení. Pred desiatimi dňami získal titul v časovke v Limburgu. "Dnes popoludní som našiel nášho syna Jeroena v jeho izbe. Je to nepochopiteľné, sme hlboko zarmútení. Nejestvujú žiadne náznaky samovraždy, to je zrejmé," napísal na facebooku jeho otec Danny Goeleven.

"Nespomínam si, že by Jeroen niekedy mal zdravotné problémy," povedal jeho niekdajší tímový kolega Birger Vandael, ktorý pracuje pre belgické periodikum Het Laatste Nieuws. "Vždy bol veselý, žil jazdením. Hrdo nám oznámil, že triumfoval v limburskej časovke. Je to jeho posledný titul. Celý cyklistický svet je v šoku," doplnil Vandael.


Tagy: Jeroen Goeleven Birger Vandael

Zdroj:
SITA
Foto:
facebook

DISKUSIA