V Ríme sa pripravujú na fanúšikov Liverpoolu: Polícia sa obáva pomsty za zbitého Angličana

Futbaloví fanúšikovia stoja na policajnom aute a hádžu svetlice pred štadiónom
Futbaloví fanúšikovia stoja na policajnom aute a hádžu svetlice pred štadiónom

RÍM - V Ríme očakávajú príchod okolo 5000 anglických futbalových fanúšikov v súvislosti s odvetným stretnutím semifinále Ligy majstrov 2017/2018 medzi domácim AS a FC Liverpool. Zhruba tisícka Britov pritom môže byť nebezpečná. "The Reds" v úvodnom utorňajšom zápase triumfovali na domácej pôde 5:2. Odveta sa uskutoční v stredu od 20.45 h SELČ na Olympijskom štadióne v Ríme.

Pred zápasom v Liverpoole došlo k viacerým výtržnostiam a stretom fanúšikov oboch táborov. Jeden z priaznivcov FC Liverpool, skončil v nemocnici v kritickom stave po útoku mladíkov z Ríma. Taliani sa teraz obávajú pomsty a preto plánujú posilniť bezpečnostné zložky. Zástupcovia rímskej i liverpoolskej polície majú na programe spoločné stretnutie, na ktorom naplánujú opatrenia smerom k bezpečnému príchodu Liverpoolčanov do Ríma i samotnému zápasu.

Na poriadok v hlavnom meste Talianska bude dozerať vyše 1000 policajtov. Fanúšikom hostí odporúčajú, aby sa vyhli určitým nebezpečným oblastiam. Informácie uverejnil portál football-italia.net.


Tagy: FC Liverpool AS Rím

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Peter Byrne; Video: youtube.com

DISKUSIA