Slováci sa naďalej vezú na víťaznej vlne: Jednoznačné víťazstvo nad Francúzskom

Na snímke gólová radosť hráčov Slovenska v prípravnom zápaseNa snímke gólová radosť hráčov Slovenska v prípravnom zápase Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

NITRA - Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili v piatkovom zápase Euro Hockey Challenge v Nitre nad Francúzskom 4:0. V drese víťazov sa dvakrát gólovo presadil Marcel Haščák a raz Dávid Bondra a Tomáš Jurčo. Pre zverencov Craiga Ramsayho to bolo v príprave na MS šieste víťazstvo za sebou. V sobotu 28. apríla sa obaja súperi stretnú v odvete v Piešťanoch, pre Slovákov to bude generálka na svetový šampionát.

Lepší vstup Slovenska do zápasu zvýraznila presilovka po dvoch minútach, veľkú šancu v nej ponúkol Nagy Jurčovi. Po návrate vylúčeného Francúza však po prihrávke Mikúša mieril presne Marcel Haščák - 1:0. Potom mali k dispozícii početnú výhodu aj Francúzi, Čiliak si v nej pripísal prvé dôležité zákroky. V sedemnástej minúte mal gól na hokejke Jurčo, ale jeho strelu z kruhov Quemener vyrazil. Neskôr sa neujal ani pokus Kudrnu z ľavej strany a Haščákov z medzikružia a tak išli Slováci do kabín s jednogólovým náskokom.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho mali prevahu aj v druhej tretine. Po štyroch minútach faulovali Jurča v samostatnom nájazde, nariadené trestné strieľanie však slovenský útočník nepremenil. Na  opačnej strane kontroval Rech, ale Čiliak jeho strelu vytesnil. Slovenskí hokejisti sa v ďalšej fáze snažili o rýchle kombinácie s jednoduchým prechodom cez stredné i útočné pásmo, ich strelecká prevaha neustále narastala. V 31. minúte sa presadili aj gólovo, po druhý raz v zápase sa presadil Haščák. Tlak Slovákov neustával, skóre mohli do konca tretiny ešte prikrášliť Ďaloga, Kudrna a Jurčo, ale podarilo sa to až Dávidovi Bondrovi dve minúty pred koncom. V závere ešte opečiatkoval z dorážky konštrukciu bránky Jánošík.

Na začiatku tretej tretiny zaujala pekná kombinácia Nagya a Krištofa, ale francúzsky brankár dobre zasiahol. Aj ďalšie príležitosti Bakoša a Grmana zostali nevyužité. Bakoš mal gól na palici aj v 49. minúte, ale sám pred brankárom nezakončil presne. Rovnako pochodil neskôr aj Jurčo, ten však minútu a pol pred koncom predsa len upravil stav na konečných 4:0. Tréneri Slovenska a Francúzska sa pred zápasom dohodli na doplnkových samostatných nájazdoch, v nich boli úspešnejší Slováci.

Euro Hockey Challenge 2018 - Nitra - piatok:

Slovensko - Francúzsko 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly: 6. Marcel Haščák (J. Mikúš, Sekera), 31. Marcel Haščák (Krištof), 38. D. Bondra (Svitana, Sekera), 59. Jurčo (Jaroš, Krištof)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, J. Konc - Tvrdoň, Šefčík, 3480 divákov

Zostavy:
Slovensko: Čiliak - Graňák, Fehérváry, Čajkovský, Sekera, Marek Ďaloga, Grman, Jaroš, A. Jánošík - Jurčo, Krištof, L. Nagy - M. Bakoš, J. Mikúš, Marcel Haščák - Svitana, Buc, D. Bondra - A. Kudrna, T. Marcinko, Cingeľ
Francúzsko: Quemener - Besch, Auvitu, Hecquefeuille, Chakiachvili, Manavian, Gallet, Janil - D. Fleury, S. Da Costa, S. Treille - T. Da Costa, Guttig, Rech - Clareaux, Texier, Leclerc - Perret, Ritz, Douay - Lamperier

Viac o téme: Slovensko Francúzsko