VIDEO Barcelona novým španielskym majstrom, Atlético Madrid potrebovalo až dve penalty

Angel Correa v súboji o loptu s Mubarakom WakasomAngel Correa v súboji o loptu s Mubarakom Wakasom Zdroj: Twitter/Atletico de Madrid

ALAVES - Hráči Atlética Madrid získali tri body víťazstvom 1:0 na ihrisku Alavésu v nedeľňajšom zápase 35. kola španielskej futbalovej La Ligy a minimálne na pár hodín oddialili majstrovskú oslavu FC Barcelona. Katalánci nastúpia o 20.45 h v La Coruni a pokiaľ zabodujú, budú sa tešiť z 25. celkového triumfu v najvyššej súťaži.

Futbalisti FC Barcelona získali v nedeľu už 25. majstrovský titul v klubovej histórii a tešia sa aj z prestížneho double. V 35. kole La Ligy vyhrali na pôde Deportiva La Coruňa 4:2 a v doterajšom priebehu ligového ročníka ešte ani raz neprehrali. Kataláncom zaistil hetrikom majstrovské oslavy v predstihu argentínsky útočník Lionel Messi. Na tróne pre majstra La Ligy FCB strieda Real Madrid.

Zverenci trénera Ernesta Valverdeho majú po 34 odohratých zápasoch nedostihnuteľný náskok 11 bodov na druhé Atletico Madrid, ktorému už zostáv odohrať iba tri zápasy. Tretí Real Madrid už tiež nemôže rivala predbehnúť, keďže z 34 duelov získal 71 bodov.

Barcelonská radosť Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Lalo R. Vilar

Barcelončania vedeli, že im v La Coruni stačí bod a nič nenechali na náhodu. Skóre otvoril už v 7. minúte Coutinho a po prihrávke od Luisa Suareza v 38. minúte zvýšil Lionel Messi na 2:0. Domáci ešte úporne bojovali o teoretickú nádej na záchranu, v 40. minúte znížil Lucas Perez a v druhom polčase vyrovnal turecký stredopoliar Emre Colak. No ani to domácim k záchrane nestačilo. Zaúradoval totiž Messi, ktorý strelil ešte dva góly a hetrikom "vybavil" katalánske oslavy. Barcelona má na konte 26 výhier, 8 remíz a 86 bodov.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 35. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Ligy:

FC Valencia - SD Eibar 0:0

Deportivo La Coruňa - FC Barcelona 2:4 (1:2)
Góly: 40. Perez, 64. Colak - 38., 82. a 85. Messi, 7. Coutinho

Getafe - Girona 1:1 (1:1)
Góly: 18. Diedhiou - 45. Stuani (z pok. kopu), ČK: 43. Damián Suárez (Getafe)

Alavés - Atlético Madrid 0:1 (0:0)
Gól: 78. Gameiro, ČK: 90.+ Correa (Atlético) po druhej ŽK

Viac o téme: FC Barcelona Deportivo La Coruňa Atletico de Madrid CD Alavés