Sklamaný Ďaloga o kľúčovom momente zápasu: Mne sa to nezdalo, rozhodca to videl inak!

Marek Ďaloga prekonáva švédskeho brankára Magnusa Hellberga
Marek Ďaloga prekonáva švédskeho brankára Magnusa Hellberga

KODAŇ - Slovenskí hokejisti predviedli heroický výkon. I keď v zápase s favorizovaným Švédskom prehrávali už 1:3, súpera zatlačili a podarilo sa im vyrovnať. Miestami sa javil slovenský tím dokonca dominantnejší ako súper, ktorý má v zostave nejednu hviezdu NHL. I keď je bod s o Švédmi dobrý výsledok, každý mal v ústach horkosť prehry. Vinu zobral na seba obranca Marek Ďaloga, hoci práve on strelil krásny druhý gól Slovenska, a to dokonca v oslabení.

"Veľmi dobre zachytal Patrik Rybár, podržal nás. Snažili sme sa podať čo najlepší výkon. V ďalšom zápase sa stretneme s Rusmi, tak dúfam, že nadviažeme na tento výkon," konštatoval ihneď po stretnutí Ďaloga.

Hoci sa skúsený 29-ročný obranca prezentoval výborne počas celého zápasu, do reči mu veľmi nebolo. V jeho hlase bolo cítiť smútok a vinu hádzal sám na seba. Práve počas jeho vylúčenia v predĺžení totiž súper rozhodol.  "Teraz to mrzí, pokazil som to ja. Musím si celú tu situáciu pozrieť, moc sa mi to nezdalo. Neviem, či som ho zahákol, ale mne sa to nezdalo. Rozhodca to ale videl inak, tak to tak asi bolo," povedal.


Tagy: Slovensko Marek Ďaloga MS v hokeji 2018

Zdroj:
sportky - Rendek
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA